Опозиція готова продовжити перемовини з владою

Круглий стіл Копирайт изображения AP
Image caption Леонід Кравчук зібрав у понеділок новий круглий стіл

Юлія Тимошенко закликала лідерів опозиції не приймати принизливі умови, які запропоновані владою.

Про це йдеться в зверненні Юлії Тимошенко до лідерів опозиції, оприлюдненому прес-службою партії "Батьківщина".

"Я звертаюсь до лідерів опозиції з проханням категорично не приймати ті принизливі умови, які запропоновані владою", - закликала ув'язнення Юлія Тимошенко.

За словами пані Тимошенко, виходом з кризи може бути лише повне виконання всіма політиками вимог народу.

Раніше Штаб національного опору заявив, що опозиція готова продовжити перемовини з владою для запобігання подальшій ескалації та кровопролиттю.

Крім того, перший президент Леонід Кравчук зібрав засідання круглого столу для урегулювання політичної кризи в країні. Проте в його роботі опозиція та представники уряду не взяли.

У заяві Штабу національного опору йдеться, що за останній день міліція разом з бойовиками в цивільному із застосуванням брутальної сили та зброї розігнала мирні протести громадян у Запоріжжі, Дніпропетровську, Черкасах та Сумах.

"Протягом останньої доби Майдан в цілому дотримується перемир’я та затишшя, але режим має розуміти, що терпець розгніваних глухотою влади людей може урватися в будь-який момент", - йдеться в заяві.

За даними опозиції, зараз продовжуються незаконні арешти, облави та захоплення заручників з числа мітингарів. Також у заяві вказано, що тривають переслідування журналістів та перешкоджання їхній професіональній діяльності.

"Не витримують жодної критики намагання влади за допомогою найманців зірвати переговори шляхом обвинувачення опозиції в утриманні приміщення міністерства юстиції, відомства, яке зіграло не останню роль в розробці та проштовхуванні диктаторських законів від 16 січня", - заявили в опозиції.

В заяві наголошено, що зараз у будівлі Мін'юсту протестувальники відсутні.

"Попри курс влади на зрив переговорів та введення надзвичайного стану, опозиція готова продовжити перемовини для запобігання подальшій ескалації та кровопролиттю, врегулювання кризи, збереження єдності країни", - повідомили в Штабі національного спротиву.

Круглий стіл Кравчука

В понеділок о 16.00 приміщенні університету ім. Шевченка розпочалось засідання круглого столу для урегулювання політичної кризи за ініціативи першого президента України Леоніда Кравчука.

Про це BBC Україна повідомили в його прес-службі.

Як передають "Українські новини", на засідання круглого столу прийшли колишній президенти Леонід Кучма та Віктор Ющенко, а також депутат від ПР Ганна Герман та губернатор Львівщини Олег Сало.

Напередодні позачергової сесії парламенту керівник комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Володимир Литвин допустив, що у вівторок може відбутися результативне голосування за відставку уряду.

За словами пана Литвина, якого цитує "Інтерфакс-Україна", на даний момент в парламенті немає 226 голосів для можливого оголошення надзвичайного стану.

Копирайт изображения BBC World Service