Караджич і Младич разом з'являться на трибуналі в Гаазі

Радован Караджич Копирайт изображения AFP
Image caption Радован Караджич поставить панові Младічу шість питань

Дві найбільш впливові постаті Боснійської війни 1990-х років повинні з'явитися удвох на Гаазькому Міжнародному трибуналі з військових злочинів у колишній Югославії (МТКЮ).

Екс-лідер боснійських сербів Радован Караджич викликав свого колишнього заступника Ратко Младича, аби той дав свідчення на його захист.

Пана Караджича звинувачують у злочинах проти людства, порушенні законів і звичаїв війни, а також у геноциді понад 7,5 тисяч мусульманських хлопчиків і чоловіків у Сребрениці в липні 1995 року.

Обидва підозрювані заперечують скоєння військових злочинів і злочинів проти людства.

Караджич і Младич з'являються на публіці разом вперше після кінця Балканського конфлікту.

Пан Караджич сподівається, що відповіді його колишнього союзника підтвердять його заяви про те, що накази чинити військові злочини надходили не від нього, повідомляє кореспондент ВВС в Гаазі Анна Голліган.

Питання до Младича

Кореспонденти BBC бачили судовий документ, підписаний паном Караджичем, який містить шість конкретних питань, які він ставитиме панові Младичу в суді.

Серед них: Ви коли-небудь повідомляли мені, що в'язні зі Сребрениці піддаються страті, були або будуть страчені? Чи мали ми будь-які домовленості або розуміння того, що мешканці Сараєво повинні піддаватися терору шляхом обстрілів?

Облога Сараєво тривала понад три з половиною роки: у столиці закінчилися харчі та енергія.

Пан Караджич, за звинуваченнями, організував обстріл Сараєво і використав 284 миротворців ООН як живий щит у травні і червні 1995 року.

Боснійські серби захопили Сребреницький анклав, оголошений ООН "зоною безпеки", і вбили тисячі людей.

Ратко Младич був генералом, який керував тими військам. Йому також пред'явлені звинувачення у військових злочинах і злочинах проти людства.

Процес у його справі ведеться паралельно із процесом Караджича у Міжнародному кримінальному трибуналі щодо колишньої Югославії.