Младич відмовився дати свідчення на процесі Караджича

Радован Караджич
Image caption Радован Караджич (зліва) хотів поставити панові Младічу шість питань

Колишній генерал армії боснійських сербів Ратко Младич відмовився виступати в ролі свідка у Міжнародному трибуналі щодо колишньої Югославії (МТКЮ) на процесі над колишнім президентом Радованом Караджичем.

Караджич викликав свого колишнього заступника, аби той дав свідчення на його захист.

Причиною відмови пан Младич назвав стан здоров'я і можливий вплив виступу на його власну справу, яку також розглядає МТКЮ.

Дві найбільш впливові постаті Боснійської війни 1990-х років вперше з'явилися удвох на публіці після кінця Балканського конфлікту.

Вони обоє заперечують звинувачення у воєнних злочинах і злочинах проти людяності, пред'явлені трибуналом.

Радован Караджич сподівався, що відповіді його колишнього союзника підтвердять його заяви про те, що накази чинити воєнні злочини надходили не від нього, повідомляє кореспондент ВВС в Гаазі Анна Голліган.

Пан Караджич, за звинуваченнями, організував обстріл Сараєва і використав 284 миротворців ООН як живий щит у травні і червні 1995 року.

Боснійські серби захопили Сребреницький анклав, оголошений ООН "зоною безпеки", і вбили тисячі людей.

Ратко Младич був генералом, який керував тими військами. Йому також пред'явлені звинувачення у воєнних злочинах і злочинах проти людства.

Процес у його справі ведеться паралельно із процесом Караджича у Міжнародному кримінальному трибуналі щодо колишньої Югославії.