У ЄС не виключають санкцій щодо українських чиновників

Ельмар Брок Копирайт изображения AFP

У Євросоюзі не виключають запровадження адресних санкцій щодо українських чиновників, якщо в країні триватимуть порушення прав людини.

Про це заявив у середу голова комітету зовнішніх справ Європарламенту Ельмар Брок на прес-конференції в Києві, передає кореспондент BBC Україна.

Також політик виступає за безумовне звільнення протестувальників.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляла, що санкції не стоять на порядку денному, бо це може заблокувати перемовини між владою та опозицією.

Натомість США після смерті кількох протестувальників у Києві скасувала візи низці українських чиновників.

Без прізвищ

"Останнім часом іде багато розмов про санкції. Думаю, що до України їх не слід застосовувати. Але якщо події розгортатимуться так і далі, і права людини не будуть захищені, то ми дізнаємося, хто персонально відповідальний за ув'язнення, порушення прав людини і вбивства", - заявив депутат Європарламенту.

"Такі люди не можуть відвідувати Євросоюз і тримати тут рахунки", - додав Ельмар Брок.

На його думку, ситуація проясниться найближчими днями.

"Цього можна уникнути, але потрібна співпраця щодо дотримання верховенства права і захисту громадян цієї країни", - сказав Ельмар Брок.

Водночас він відмовився назвати конкретні прізвища тих, до кого можуть застосувати санкції. За словами політика, якщо він когось не назве, ці люди можуть подумати, що їм нічого не загрожує.

"Кожен повинен мати відчуття, що якщо зробить щось неправильно, то буде кандидатом", - заявив євродепутат.

Як виходити з кризи?

Ельмар Брок також виступає за безумовне звільнення протестувальників.

"Ми б хотіли мати таку ситуацію, в якій свобода слова є можливою, свобода мирних зібрань є можливою, а порушення прав людини, катування, вбивства, викрадення людей були б неможливі. Тому ми не розуміємо, чому з приводу амністії потрібно проводити ще якісь переговори. Людей просто потрібно звільнити", - сказав політик.

Він позитивно оцінив скасування законів 16 січня, але застеріг, що треба дочекатися, поки їх підпише президент.

Що ж до рецептів виходу із кризи, то Ельмар Брок вважає найкращим варіантом вибори.

За його словами, у ЄС уважно стежать за переговорами щодо повернення до Конституції 2004 року - тобто парламентсько-президентської республіки.

"Вибори в кожному разі є найкращим методом, за допомогою якого люди можуть вирішити своє майбутнє", - додав пан Брок.