Суд Черкас арештував автомайданівця Хаджинова на 2 місяці

Черкаси
Image caption Затриманих після спроб штурму ОДА в Черкасах звинувачують у масових заворушеннях

Черкаський суд обрав запобіжний захід для одного з лідерів Автомайдану Сергія Хаджинова: його заарештували на 2 місяці.

Як повідомила ВВС Україна речниця Автомайдану Катерина Бутко, спочатку суд був призначений на середу, але потім його перенесли на вечір вівторка, давши на ознайомлення зі справою лише три години.

Тоді ж було обрано міру запобіжного заходу - арешт, у тому числі домашній арешт - іншим восьми активістам, повідомляє кореспондент ВВС Україна.

Ще п'ятьом оголосили заочні підозри. Суд має обирати їм запобіжний захід у середу, додає наш кореспондент.

Сергія Хаджинова, а також інших активістів, звинувачують у масових заворушеннях під час штурму Черкаської облдержадміністрації в ніч на 27 січня.

У той день вночі, за повідомленнями, невідомі особи спробували захопити будівлю Черкаської ОДА. Перед цим на Соборну площу приїхали учасники київського Автомайдану. На захист будівлі прийшов спецпідрозділ "Беркут", який розігнав "автомайданівців", затримавши багатьох з них.

Прокуратури Черкаської області твердить, що в ніч на 27 січня "група невідомих" вчинила на Соборній площі масові заворушення, заблокувавши будівлю обласної держадміністрації, яку згодом було розблоковано.

Перед тим спроба захоплення Черкаської ОДА відбулася 23 січня. Мітингувальники виламали двері й увірвалися в приміщення, однак згодом міліція звільнила приміщення облради, арештувавши десятки людей.

Загалом разом 23 і 27 січня була затримана 61 людина.