Верховна Рада розгляне закон про амністію

Міліція арештовує протестувальника Копирайт изображения AFP
Image caption В Києві заарештували десятки мітингувальників

Верховна Рада планує розглянути закон про амністію впродовж другого дня позачергової сесії.

Консультації з цього питання тривали увесь вівторок, але наразі невідомо, чи вдалося парламентським фракціям узгодити розбіжності.

Спікер Володимир Рибак визнав, що переговори були "непростими" і оголосив перерву до середи 11:00.

Водночас лідер "Свободи" Олег Тягнибок заявив, що влада хотіла ухвалити закон з певними умовами відстрочки, а опозиція - одразу запровадити його в дію.

У пресі також були повідомлення, що Партія регіонів наполягала на звільненні звхоплених протестувальниками адміністративних будівель.

Опозиція ж вимагала звільнення усіх затриманих під час протестів без жодних умов.

Крім законопроекту про амністію інших питань для розгляду в сесійному залі порядком денним не передбачено.

Тим часом верховний представник ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон має провести низку зустрічей з представниками влади та опозиції пізніше у середу.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Микола Азаров написав у вівторок заяву про відставку

"Особисте" рішення

У вівторок президент Віктор Янукович відправив у відставку прем'єр-міністра Миколу Азарова і весь кабінет.

Це сталося після того, як пан Азаров особисто подав прохання про відставку.

"З метою створити додаткові можливості для суспільно-політичного компромісу, заради мирного врегулювання конфлікту, я прийняв особисте рішення просити президента України прийняти мою відставку з посади прем'єр-міністра України", - сказано в офіційні заяві пана Азарова.

Згідно з конституцією України, кабінет продовжить виконувати повноваження, доки не буде сформований новий уряд. Обов'язки керівника тимчасово виконуватиме перший віце-прем'єр Сергій Арбузов.

Резонансні закони

У вівторок парламент скасував більшість законів, ухвалених 16 січня, які істотно обмежували права протестувальників в країні й які спровокували масові заворушення в Києві, а пізніше і в інших містах України.

361 депутат Верховної Ради підтримав таке рішення. Двоє парламентарів голосували проти.

На скасування цих законів президент Віктор Янукович погодився напередодні під тиском опозиції.

Сполучені Штати, ЄС і правозахисні організації раніше неодноразово висловлювали глибоку стурбованість з приводу тих законів.

"Новий консенсус"

Пані Ештон, яка приїхала до Києва на два дні раніше запланованого, бере участь у процесі врегулювання кризи, в якому ЄС виступає в якості посередника.

"Єдиним вирішенням кризи є політичне. Терміново необхідний справжній діалог, щоб побудувати новий консенсус щодо подальших дій", - сказала глава європейської дипломатії.

У суботу на зустрічі з опозиціонерами Віктор Янукович запропонував Арсенію Яценюку очолити уряд, пообіцявши у разі його згоди відправити у відставку кабінет Миколи Азарова.

Пан Яценюк відмовився, а Віталій Кличко відкинув пропозицію президента стати віце-прем'єром з гуманітарних питань.

Віктор Янукович погодився також на зміну конституції і висловив готовність створити робочу групу для переходу до парламентсько-президентської республіки.

Новини на цю ж тему