Російські сенатори звинувачують українську опозицію і Захід

прапори
Image caption У подіях в Україні сенатори звинувачують західних політиків, які втручаються у внутрішні справи суверенної держави

Російська Рада Федерації ухвалила заяву щодо ситуації в Україні, в якій критикує опозицію і не коментує дії української влади.

Члени Ради Федерації характеризують події в Україні як кампанію з дискредитації та повалення легітимної влади.

"Спровоковані опозицією масові заворушення в Україні не мають нічого спільного з мирними акціями протесту", - йдеться в документі.

Жодної критики української влади в заяві немає.

"Погроми і підпали в Києві та інших українських містах, штурм адміністративних будівель, агресивні дії проти сил правопорядку, що призвели до людських жертв і значної кількості постраждалих, відбуваються зі схвалення тих, хто вивів людей на вулиці", - стверджують сенатори.

Крім того, сенатори висловили подив і обурення заявами "низки західних політиків, які безцеремонно втручаються у внутрішні справи України і навмисне провокують дестабілізацію ситуації в країні".

Рівно тиждень тому з аналогічною заявою виступили депутати Держдуми.

"Державна Дума закликає зарубіжні політичні кола, які, порушуючи норми міжнародного права, втручаються у внутрішні справи суверенної України, припинити сприяння подальшій ескалації конфлікту", - зазначалося в документі, підготовленому з ініціативи Сергія Наришкіна.

Право на мирний протест

Заява була видана Радою Федерації лише за кілька годин після виступу президента США Барака Обами, який вперше прокоментував ситуацію в Україні.

"США відстоюють принцип, що кожен народ має право висловлювати свої погляди абсолютно вільно і мирним шляхом", - сказав Обама в своїй доповіді в Конгресі про стан країни.

Лідер Сполучених Штатів також заявив, що українці мають право самостійно визначати майбутнє своєї країни.

Раніше американські сенатори кілька разів висловлювалися про можливе запровадження санкцій проти української влади.

Протягом останніх місяців країни, що підтримують євроінтеграцію України, і Росія звинувачували одні одних в тиску на Київ.

Російські політики неодноразово заявляли, що відвідування представниками США і Євросоюзу табору протестувальників "євромайдану" можуть сприйматися як втручання у внутрішні справи країни.

На думку європейських політиків, конфлікт в Україні був спровокований саме Росією, яка прагнула не допустити підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС.

Зокрема, генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у середу висловив критику на адресу російської влади за той тиск, який чинився на Україну перед підписанням угоди з Євросоюзом.