Закон про амністію відправили на підпис Януковичу

Самооборона Майдану Копирайт изображения AFP
Image caption Мітингувальники "будуть посилювати охорону" на Майдані, заявив Андрій Парубій

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що підписав ухвалений напередодні закон про амністію та відправив його Віктору Януковичу.

Президент, своєю чергою, пішов на лікарняний.

Українська опозиція заявила, що ухвалений напередодні варіант закону про амністію не відповідає умовам протестувальників, і Майдан не розійдеться.

Натомість депутати від Партії регіонів назвали документ " компромісом".

"Щоб люди не страждали"

"Я щойно підписав закон, щоб люди не страждали", - сказав спікер парламенту Володимир Рибак на прес-конференції у четвер.

Він уточнив, що, згідно з законом, протестувальники мають звільнити вулицю Грушевського та адмінбудівлі.

"Хрещатик ми викреслили, його немає (У законі. - Ред.), всі намети стоять там. Люди можуть обігрітися в Будинку профспілок, у Жовтневому палаці", - заявив спікер.

Тепер закон має підписати президент, але він, як повідомили в Державному управлінні справами, перебуває на лікарняному через ГРВІ.

Критика закону

Українська опозиція заявила, що ухвалений напередодні варіант закону про амністію не відповідає умовам протестувальників, і Майдан не розійдеться.

Лідер партії "УДАР" Віталій Кличко назвав рішення у парламенті "немудрим" і таким що лише посилить протистояння.

Комендант Майдану Андрій Парубій застеріг, що мітингувальники "будуть посилювати охорону" на Майдані Незалежності.

Закон, підготований депутатом Партії регіонів Юрієм Мірошниченком, зобов'язує правоохоронців звільнити від кримінальної відповідальності всіх затриманих учасників масових акцій протесту - однак за умови звільнення захоплених адміністративних будівель у Києві та регіонах впродовж 15 днів.

За законопроект проголосували без обговорення 232 депутати із 416 зареєстрованих у сесійній залі. Як повідомив кореспондент ВВС Україна в сесійній залі, схвалення закону супроводжувалося вигуками "Ганьба!" опозиційних депутатів.

Напружені переговори тривали впродовж усього дня, і увечері президенту Віктору Януковичу довелося терміново приїздити до Верховної Ради для розмови з фракцією Партії регіонів.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів