Янукович підписав "амністію" та скасування резонансних законів

Віктор Янукович Копирайт изображения AP

Президент Віктор Янукович підписав закони, ухвалені Верховної Радою на позачерговій сесії, повідомила прес-служба глави держави.

Зокрема, підписаний закон щодо відміни резонансних актів, ухвалених 16 січня, а також чотири документи, що були ухвалені депутатами на заміну скасованих.

Також президент підписав так званий закон про "амністію".

Закон, підготований депутатом Партії регіонів Юрієм Мірошниченком, зобов'язує правоохоронців звільнити від кримінальної відповідальності всіх затриманих учасників масових акцій протесту - однак за умови звільнення захоплених адміністративних будівель у Києві та регіонах впродовж 15 днів.

Українська опозиція заявила, що ухвалений напередодні варіант закону про амністію не відповідає умовам протестувальників, і Майдан не розійдеться.

Натомість депутати від Партії регіонів назвали документ "компромісом".

Скасовані закони

Скасовані закони були ухвалені на позачерговій сесії Ради, яка відбувалася 28-29 січня. Минулого тижня її скликав спікер парламенту Володимир Рибак на прохання президента.

16 січня, голосуючи руками та без обговорення в комітетах, Верховна Рада ухвалила разом із бюджетом на 2014 рік низку резонансних законів. Ці документи зокрема запроваджували жорсткіші покарання за порушення, пов'язані з масовими акціями протесту, забороняли виходити на протести у шоломах та касках, запроваджували покарання за наклеп та екстремізм, а також могли суттєво обмежити роботу ЗМІ.

Західні політики та міжнародні організації скритикували ці закони та закликали їх переглянути або скасувати. Опозиція порівняла це голосування із переворотом, а експерти почали обговорювати занепад парламентаризму в Україні.

Наступне після голосування 16 січня Народне віче опозиції переросло у запеклі сутички на вулиці Грушевського, які призвели до загибелі протестувальників. Активна фаза протистояння тривала кілька днів, аж поки лідери опозиції не розпочали процес переговорів з президентом Віктором Януковичем. Один з питань порядку денного було скасування законів 16 січня.

Новини на цю ж тему