Керрі зустрінеться в Мюнхені з лідерами опозиції України

Джон Керрі Копирайт изображения AFP

Держсекретар США Джон Керрі у суботу має зустрітися з лідерами української опозиції в кулуарах конференції з питань безпеки у Мюнхені.

За очікуваннями, пан Керрі зустрінеться із лідером партії УДАР Віталій Кличко, головою фракції "Батьківщина" Арсенієм Яценюком, бізнесменом Петром Порошенком та співачкою Русланою, які відвідають конференцію.

У своїй бесіді вони мають торкнутися питання про одного з організаторів Автомайдана Дмитра Булатова, який зараз перебуває в лікарні, по тому, як був викрадений у Києві і піддавався тортурам.

У п'ятницю пан Керрі заявив:

"Нашим посланням українській опозиції стане повна підтримка їхніх зусиль президентом Обамою та американським народом".

За словами пана Керрі, якщо українська влада запропонує опозиції справжню співпрацю, то вона повинна скористатися цим шансом, "оскільки подальше протистояння чи подальше насильство, яке виходить з-під контролю, не в інтересах будь-кого".

Білий дім також підтвердив, що обговорює можливі санкції проти України з Конгресом США.

"Міжнародне розслідування"

Крім того, перед тим, як зустрітися у п'ятницю ввечері із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим, пан Керрі сказав, що спробує переконати Москву у тому, що порозуміння в Україні - в інтересах його країни.

Росія неодноразово застерігала ЄС та інші держави Заходу проти втручання в українську кризу.

Чи зустрінеться пан Керрі із представниками українського уряду в Мюнхені, невідомо. На конференції перебуває міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

За словами Арсенія Яценюка, які цитує прес-служба партії "Батьківщина", у Мюнхені представники опозиції наполягатимуть на "проведенні міжнародного розслідування вбивств, знущань, катувань, викрадення людей, переслідування журналістів" в Україні.

Завдання української опозиції в рамках Мюнхенської безпекової конференції – "це врегулювання конфлікту, щоб українці, які вийшли на вулицю, відчули, що в Україні дійсно відбулися зміни, що вони захищені", наголосив пан Яценюк.

Новини на цю ж тему