"Євромайдани" України хочуть говорити з владою

євромайдан

Форум "євромайданів" України оголосив у суботу, що бажає стати учасником майбутніх переговорів з владою, щоб контролювати на них лідерів парламентської опозиції.

"Щойно переговорний процес буде відновлено, у разі, якщо "гарант" вилікується і вийде на переговорний процес, "євромайдани" України, на нашу думку, повинні стати стороною в переговорах з владою", - оголосив відповідну частину резолюції Другого форуму "євромайданів" донеччанин Станіслав Федорчук.

На його думку, чинна українська опозиція повинна підтримати цю пропозицію.

Делегати форуму закликали всі місцеві "євромайдани" подумати про те, які теми вони хотіли б побачити на порядку денному цих переговорів.

Помітна частина організаторів і більшість учасників як київського, так і провінційних "євромайданів", підкреслюють свою позапартійність і незалежність від лідерів парламентської опозиції - Віталія Кличка, Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока.

Як вважає пан Федорчук, "сам по собі представник "євромайдана" вже може гарантувати певну демократичність і прозорість".

"Не час для суперечок"

"Поза сумнівом, будуть якісь кулуарні речі, які не виносяться на публіку до того, як пройшли самі переговори. Але це буде запобіжник, який не дозволить парламентській опозиції відступити від інтересів тих людей, які стоять на морозі", - пояснив він Російській службі Бі-бі-сі сенс участі у переговорах з владою.

Колишній міністр внутрішніх справ, один з лідерів опозиції Юрій Луценко, який виступав на форумі "євромайданів" як зв'язковий від "політикуму", пояснював декільком десяткам делегатів, що про переговори "трійки" з президентом Януковичем мова вже не йде.

Янукович сам, за висловом Луценко, "закрив двері", і треба сконцентруватися на іншому.

"Перед вами стоїть питання - організувати мозковий штурм: як змусити провладних депутатів перейти на бік опозиції і дати 300 голосів за оновлення Конституції, за якою уряд буде формуватися не указом президента, а рішенням парламенту", - пояснював делегатам своє бачення політичного моменту колишній міністр внутрішніх справ.

"Сьогодні не час для інтелектуальних суперечок, хто з лідерів опозиції краще, хто гірше. Інших у нас немає. Без вас вони не працюють, але й ми без них не зможемо перемогти парламентськими методами", - заявив Луценко, звертаючись до учасників форуму.