Опозиція спробує повернути Конституцію 2004 року

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

У Києві на Майдані Незалежності пройшов багатотисячний "інформаційний мітинг" за участі громадських активістів та лідерів опозиції.

Головне послання зібрання - наступного тижня за підтримки депутатів з Партії регіонів сформувати нову більшість та спробувати повернути Конституцію 2004 року.

Політики розповіли про підсумки перемовин з іноземними партнерами на саміті з питань безпеки у Мюнхені, подальші плани, а також розповіли, що за ґратами досі перебувають 116 затриманих за участь в акціях протесту по всій Україні.

Формат зібрання з віча на "інформаційний мітинг" змінили через сильний холод. Вдень у столиці температура повітря становила близько -9С. Попри це Майдан Незалежності був заповнений людьми.

Акція розпочалася із загальної молитви представників різних церков за загиблими під час протистоянь у столиці.

На сцену Майдану піднялись нещодавно звільнений з-під варти керівник "Дорожнього контролю" Андрій Дзіндзя, співорганізатор Автомайдану Сергій Поярков, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та депутати від опозиції Сергій Соболєв, Петро Порошенко, Віталій Кличко, Олег Тягнибок і Арсеній Яценюк.

Зі сцени також виступив з підтримкою Майдану депутат від Партії регіонів Віталій Грушевський.

Попри те, що керівники Автомайдану Дмитро Булатов, Олексій Гриценко та Сергій Коба, які перебувають у розшуку і не можуть активно брати участь у діяльності організації, Сергій Поярков запевнив, що Автомайдан продовжить боротьбу.

Про це ж заявив і Андрій Дзіндзя, який понад місяць провів у СІЗО після сутичок на вулиці Банковій 1 грудня.

Працювати з Партією регіонів

Юрій Луценко закликав опозицію та громадських діячів спілкуватися з депутатами з Партії регіонів, які хочуть покинути більшість. За його словами, 4 лютого у Верховній Раді має бути створена нова "антимафіозна більшість".

Також він звернувся до українців з проханням записуватися в загони самооборони.

"Зараз їх на Майдані десять тисяч, а має бути 50 тисяч по всій Україні", - заявив Юрій Луценко.

Петро Порошенко у своїй промові анонсував, що у вівторок до України приїде Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Кетрін Ештон.

"Чому саме у вівторок? Бо відкривається сесія Ради, й ми маємо повернути Конституцію 2004 року та забрати неналежні повноваження у тих, хто дає накази знищити Україну", - заявив Петро Порошенко.

За його словами, в середу та четвер у Страсбурзі буде сформована незалежна комісія під егідою Ради Європи для встановлення фактів знущання над людьми в Україні.

Несподіванкою мітингу стало те, що зі сцени Євромайдану протестувальників підтримав депутат з фракції Партії регіонів Віталій Грушевський.

Він подякував Майдану та людям за мужність.

"Якщо Партія регіонів вважає, що я чиню неправильно, то хай виключає зі своїх лав", - заявив пан Грушевський, обраний до парламенту у 101 окрузі Кіровоградської області.

Після його виступу ведучий оголосив зі сцени, що пан Грушевський вийшов з фракції Партії регіонів.

Пізніше прес-служба Партії регіонів поширила заяву від імені Віталія Грушевського, в якій він спростував повідомлення про вихід з фракції, сказавши, що лідери опозиції використали його виступ з "провокаційною метою".

Керівник "УДАРу" Віталій Кличко сказав, що в парламенті наступного тижня опозиція також вимагатиме переглянути закон про амністію учасникам протесту.

"Вимагаємо безумовного звільнення заручників", - заявив Віталій Кличко.

За його словами, зараз більша частина людей у владі готова йти на поступки. При цьому він закликав формувати загони самооборони, які будуть захищати вулиці від криміналітету.

"Європейські й американські політики шоковані тим, що відбувається в Україні. І до режиму Януковича довіри ні в кого немає", - сказав Віталій Кличко.

Керівник фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк розповів про ситуацію із затриманими учасниками протестів.

За його даними, в останні дні з в’язниць вийшли 122 протестувальники, а ще 116 людей перебувають за ґратами.

Арсеній Яценюк повідомив, що західні партнери готові допомогти фінансово українському народу. Але для цього не повинно бути президента з "диктаторськими повноваженнями".

"Тому український парламент повинен змінити Конституцію", - аноснував план на наступний парламентський тиждень Арсеній Яценюк.

Він вкотре закликав депутатів з Партії регіонів покидати фракцію та проголосувати за повернення до Конституції 2004 року.

Акції протесту в Києві тривають з 21 листопада 2013 року.