Київрада досягла компромісу і ухвалила бюджет

Виїзна сесія пройшла у будівлі Печерської РДА Копирайт изображения UNIAN
Image caption Виїзна сесія пройшла у будівлі Печерської РДА

Київська міська рада увалила бюджет і програму соціально-економічного розвитку столиці на поточний рік.

За прийняття бюджету проголосували 75 депутатів міськради. Програму соціально-економічного розвитку Києва підтримали 72 депутати .

Під стінами Печерської райдержадміністрації, де проходило обговорення та голосування, кілька десятків демонстрантів проводили пікет. Будівлю Київради зайняли мітингувальники у грудні під час акцій протесту проти рішення уряду України відмовитись від підписання Угоди про асоціацію із ЄС.

Заходи безпеки в Печерській РДА у вівторок були посилені. Втім після того, як нещодавно призначений голова Київської міськдержадміністрації Володимир Макеєнко і депутат парламенту від "Свободи " Ігор Мірошниченко оголосили про досягнення компромісу, акцію протесту згорнули.

"Ми сьогодні приймаємо бюджет, як домовилися з опозицією, про соціальний та економічний розвиток Києва. Я вдячний за розуміння", - заявив журналістам пан Макеєнко.

Він додав, що опозиція внесла свої пропозиції до бюджету і запевнив, що місцева влада їх врахувала.

Володимир Макеєнко також визнав існування питання щодо легітимності Київради. Напередодні київський апеляційний адмінсуд підтвердив повноваження депутатів і секретаря Київради до проведення чергових виборів.

Опозиція заявляла, що Київрада після 2 червня 2012 року є нелегітимною, оскільки закінчився її 5-річний термін повноважень.

Не опускати руки

Попередньо Київрада прийняла до розгляду бюджет з прибутковою частиною у розмірі 20,1 млрд грн, у тому числі субвенції та дотації з держбюджету - 3,3 млрд грн, і з видатковою частиною у розмірі 19,8 млрд грн.

Остаточний бюджет ухвалили з внесеними депутатами доповненнями, проте остаточні суми поки не назвали.

В опозиції сказали, що її депутати дали можливість Київраді ухвалити бюджет, оскільки розуміють необхідність виплати зарплати бюджетникам і визначення витрат на капітальні вкладення.

Секретар Київради Галина Герега після голосування сказала, що цей бюджет забезпечить соціальні виплати та враховує фінансування соціальних програм, що є дуже важливим, додавши, що цей рік буде напруженим.

"Рік фінансово буде напружений, нелегкий. Тому руки ми опускати не будемо", - сказала пані Герега.