Черкаси: координатора Автомайдану перевели під домашній арешт

Хаджинов
Image caption Дружина Сергія Хаджинова каже, що підтримує позицію чоловіка

Апеляційний суд Черкаської області змінив запобіжний захід координатору Автомайдану Сергію Хаджинову на двомісячний домашній арешт.

Тепер він мусить носити електронний засіб контролю та здати до правоохоронних органів паспорти.

До цього пан Хаджинов більше тижня провів під вартою у Черкаському СІЗО - як підозрюваний у штурмі будівлі облдержадміністрації 27 січня.

Прокурори вважають пом'якшення запобіжного заходу для координатора Автомайдану недоцільним. Захист твердить, що розраховував назакриття кримінальної справи проти Сергія Хаджинова.

Сам він заперечує звинувачення на свою адресу.

Хворе серце

У суді пана Хаджинова захищали чотири адвокати. Вони, зокрема, звернули увагу на те, що доказів та свідчень, які би вказували на причетність арештованого до штурму, немає.

Захист також наголошував на численних процесуальних порушеннях при затриманні та обранні запобіжного заходу для їхнього клієнта. Окрім того, адвокати назвали сумнівними твердження про те, що Сергій Хаджинов своїми діями опівночі нібито порушував роботу державних органів влади, оскільки у той час вони не працюють.

У якості своїх аргументів захист також використав позитивні характеристики з місць роботи та проживання, несудимість Сергія Хаджинова, достатній матеріальний стан, а також утримання неповнолітньої доньки та дружини-студентки.

У наданих суду висновках лікарів також зазначено, що у затриманого хворе серце, він страждає на подагру, а в ізоляторі захворів на грип.

Сергій Хаджинов заперечує інкриміновану йому участь у заворушеннях біля будівлі обласної адміністрації. Він стверджує, що приїхав до Черкас разом з друзями - для участі у мирній акції протесту.

"Я не був присутній на Соборній площі. Коли побачив, як беркутівці били людей, попросив одного з них показати посвідчення. Мене тут же вдарили по спині та потягли в автозак", - розповів він.

Пом'якшення

Обвинувачення вважає пом'якшення запобіжного заходу недоцільним. За словами прокурора Гліба Сидорова, пан Хаджинов може тиснути на свідків або втекти за кордон.

Під час судового засідання прокурор повідомив, що свідками у справі проходять троє працівників "Беркуту", які нібито впізнали Сергія Хаджинова за фото. Втім, згідно з вимогами чинного законодавства, таких очевидців треба допитувати у суді, а впізнання мусить відбуватися вживу, апелював захист затриманого.

У підсумку адвокат Оксана Тимчук назвала рішення суду про переведення свого клієнта під домашній арешт "маленькою перемогою", хоча й визнала, що очікувала іншого результату.

Дружина затриманого Вероніка розповіла кореспонденту ВВС Україна, що також сподівалася забрати чоловіка додому без жодних запобіжних заходів.

"Я підтримую його громадянську позицію і не здивована, що він приїхав до Черкас, щоб підтримати людей. Розумію, наскільки важливий такий жест з Києва", - розповіла вона.

Напередодні судді апеляційного суду Черкаської області вже перевели з-під варти під домашній арешт десятьох підозрюваних у масових заворушеннях 23 та 27 січня у Черкасах.

Водночас у понеділок черкаська міліція оголосила у розшук активістів місцевого Євромайдану: депутата міськради від "Батьківщини" Максима Булатецького та екс-заступника виконувача обов'язків міського голови Черкас Павла Карася.

Їх підозрюють у підбуренні мітингувальників до штурму облдержадміністрації.