Єфремов: наступного тижня Янукович може внести кандидатуру прем'єра

Верховна Рада Копирайт изображения UNIAN
Image caption Уряд під керівництвом Сергія Арбузова виконує свої повноваження до початку роботи нового Кабміну

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не виключив, що кандидатуру на посаду прем'єр-міністра президент озвучить наступного тижня.

Як повідомив кореспондент BBC Україна, про це пан Єфремов сказав у середу на брифінгу в парламенті.

"У президента є 60 днів для подачі кандидатури прем'єра. Можливо, президент висловить свою точку зору наступного тижня", - заявив він.

"Виходячи з цього, парламент обговорить і ухвалить рішення (щодо нового прем'єра. - Ред.)", - додав пан Єфремов.

28 січня Микола Азаров на фоні масових протестів подав заяву про відставку з посади прем'єр-міністра, яку президент задовольнив.

Пан Єфремов також висловив думку, що президент Віктор Янукович не хоче розпускати парламент, але якщо Рада буде непрацездатною, то це питання необхідно буде вирішувати.

"Механізм (розпуску - ред.) існує, він напрацьований. У президента є повноваження для того, щоб у цій ситуації прийняти відповідне рішення", - заявив пан Єфремов, нагадавши, що Віктор Ющенко розпускав Раду і це рішення не було скасовано.

"Суспільний консенсус"

У середу на черговому засіданні Верховної Ради депутати не змогли знайти вихід із політичної кризи в Україні.

Спікер парламенту оголосив перерву до ранку четверга.

За його словами, до того часу триватиме узгодження законопроекту про конституційну реформу.

За словами представника президента в Раді Юрія Мірошніченка, робоча група може підготувати законопроект, який "фіксуватиме суспільний консенсус" і за який, як він очікує, знайдеться 300 голосів.

Про необхідність схожого документа з трибуни Ради сказав і позафракційний Володимир Литвин.

"Треба підготувати угоду з силою закону, щоб за неї проголосувала Верховна Рада і під нею підписалося 226 або й 300 депутатів", - сказав він.

За його словами, це має бути "своєрідний суспільний косенсус", який міститиме принципи формування нового уряду, засади функціонування країни і детальний план реформи Конституції.

У плані також мають бути запобіжники від невиконання сторонами цього закону, додав пан Литвин.

Опозиція наполягає на негайному поверненні до Конституції 2004 року, яка суттєво обмежує повноваження президента на користь парламенту.

Депутати від більшості кажуть, що не готові на такий крок, і критикують попередню версію Основного закону.

У середу з українськими політиками і лідерами громадських протестів має зустрітися і Верховний комісар ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон, яка напередодні прибула до Києва.

В четвер, за очікуваннями, для зустрічі з президентом Януковичем та опозицією до Києва приїде заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд.