Парубій: влада провокує Майдан на "більш активні дії"

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Тисячі активістів Майдану в Києві провели мирну, "попереджувальну" ходу по урядовому кварталу з вимогою ухвалити зміни до Конституції.

Однак у парламенті, як повідомив його голова Володимир Рибак, поки що не зареєстровано жодного законопроекту про зміни до основного закону.

Тим часом силовики посилили охорону урядового кварталу.

Біля будівлі парламенту, де відбувається засідання, стоять близько десяти автобусів з бійцями "Беркуту" і кілька десятків автобусів Внутрішніх військ.

Поруч відбувається мітинг прихильників влади.

Здебільшого в колоні "майданівців" були представлені члени самооборони Євромайдану, одягнені в каски і озброєні ціпками й щитами, повідомляють "Українські новини".

Проходячи повз блокпости міліції на вулиці Шовковичній й Садовій, активісти показували правоохоронцям непристойні жести, а ті фотографують їх на мобільні телефони.

Протестувальники скандували: "Київ, палай!" і "Зека геть!", повідомляє інформагенція.

Очолювали колону депутат Ради Андрій Парубій і група дівчат-барабанщиць.

Об 11:30 протестувальники повернулися на Майдан.

"Це був лише попереджувальний крок... але Верховна Рада і Янукович своїм затягуванням часу провокують Майдан на більш активні дії", - заявив пан Парубій.

З його слів, під час цієї ходи активісти Євромайдану спеціально не робили жодних агресивних дій стосовно правоохоронців і учасників Антимайдану, але він не може гарантувати такого ж у майбутньому.

Посилено охорону

Ходу до Верховної Ради напередодні оголосив комендант Майдану, опозиційний депутат Андрій Парубій.

Копирайт изображения AFP
Image caption Мітингарі вимагають негайних рішень від Верховної Ради

"Неприйняття рішень призводить тільки до збільшення напруження. Позиція вичікування від депутатів більшості може призвести до нових конфліктів. Ми вимагаємо негайних рішень і негайних дій Верховної Ради України", - цитує прес-служба "Батьківщини" Андрія Парубія.

Тим часом в урядовому кварталі збільшено кількість співробітників МВС, повідомляє "Інтерфакс".

На вулиці Шовковичній практично впритул в два ряди стоять автобуси з міліцією та співробітниками "Беркуту". Вони в повній амуніції, зі щитами і в касках.

З боку вулиці Грушевського стоїть, як і раніше, одна шеренга силовиків. Ситуація там спокійна.

Згідно з порядком денним, депутати парламенту планують у четвер розглянути постанову про створення тимчасової спеціальної комісії, яка займеться підготовкою змін до Конституції.

Напередодні парламентарі не зуміли ухвалити жодного рішення.

Новини на цю ж тему