Більдт: санкції проти України можливі в разі застосування сили та репресій

Кетрін Ештон Копирайт изображения AFP

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт не виключив застосування санкцій по відношенню до України в разі нових фактів політичних репресій та силової зачистки Майдану.

Про це він заявив журналістам перед початком засідання міністрів закордонних справ країн ЄС, на якому серед іншого обговорять ситуацію в Україні.

"Важливо, щоб ми надіслали цей сигнал: якщо будуть подальші значні репресії чи силова зачистка Майдану - будуть наслідки. Ми хочемо мати справу не з батогом, а радше із пряником, але питання (санкцій) стосується перш за все насильства і репресій. Без сумніву, в разі такого повороту будуть наслідки", - сказав пан Більдт, передає УНІАН.

Шведський міністр також закликав владу та опозицію в Україні відновити процес переговорів.

Водночас Верховний представник Європейського Союзу з іноземних справ і політики безпеки Кетрін Ештон вкотре підтвердила готовність ЄС надати економічну підтримку Україні у випадку проведення реформ. Про це вона також заявила перед засіданням.

Трикутник ЄС-Росія-Україна

Як повідомила агенція "Інтерфакс-Україна", засідання Ради ЄС з закордонних справ відкриється доповіддю Кетрін Ештон про підсумки саміту ЄС-Росія.

Після цієї доповіді має йтися про Східне партнерство та ситуацію в Україні, а також про результати останніх візитів до Києва пані Ештон та єврокомісара з питань розширення та сусідства Штефана Фюле.

Окремим питанням на розгляді Ради ЄС буде майбутнє підписання Угоди про Асоціацію Молдовою та Грузією, які парафували ці документи на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.

За повідомленням агенції УНІАН, на засіданні Ради ЄС у понеділок серед інших питань міністри розглянуть шляхи деескалації конфлікту в Україні, проведення конституційної реформи та фінансову допомогу Києву.