"Правий сектор" закликав до загальної мобілізації

Віче
Image caption На десяте Народне Віче на Майдані Незалежності зібралися близько 70 тисяч людей

Після десятого Віча в Києві "Правий сектор" заявив, що влада не виконала їхніх вимог, а тому лідер руху Дмитро Ярош закликав до мобілізації та підготовки блокування урядового кварталу.

"Більшість наших вимог не була виконана у достатній мірі. Режим продовжує звільняти заручників, але робить це дуже повільно. Їм лише змінюють так звану "запобіжну міру", а не звільняють від кримінальної відповідальності. Відтак, зараз ми нічим не зобов'язані до продовження перемир'я", - написав Дмитро Ярош на своїй сторінці в Facebook.

Він додав, що допоки процес звільнення заручників триватиме, "Правий сектор" намагатиметься не вдаватися до активних дій.

Дмитро Ярош закликав опозицію, Самооборону, Автомайдан, воїнів-афганців та усіх інших учасників протесту приготуватися до загальнонаціональної мобілізації з перспективою подальшого блокування урядового кварталу.

"Правий сектор" представляє найбільш радикально налаштованих учасників протестів.

Ювілейне Віче

У Києві на Майдані Незалежності в неділю відбулося десяте від початку масових протестів Народне Віче.

Його родзинкою став виступ громадського активіста Ігоря Луценка, який видужав після викрадення та жорсткого побиття невідомими.

Люди також провели флеш-моб з підтримки російського телеканалу "Дождь", прийшовши на протест з відкритими парасольками.

Майже три місяці протестів змінили українців - заявив лідер "Свободи" Олег Тягнибок.

"Ми стали іншими за ці 80 днів. Ми змінилися зсередини. Ми побороли наш страх", - перелічив досягнення Євромайдану Олег Тягнибок.

Разом із тим, більшу частину виступів політиків та громадських діячів було присвячено плану подальших дій учасників протесту.

Юрій Луценко, виступ якого передував виступам лідерам опозиційної "трійки" заявив, що вони розуміють, що учасники протестів очікують від політиків оголошення чіткого плану подальших дій щодо розв'язання політичної кризи в Україні.

"Я не можу сказати вам жодного чудодійного плану, який вже завтра принесе перемогу", - заявив Юрій Луценко, додавши водночас, до подальші "переговори з Януковичем можуть бути тільки про спосіб і план його відставки".

Водночас лідер партії "Удар" Віталій Кличко заявив, що опозиція використовує "будь-яку можливість вирішити економічну та політичну кризу, в якій опинилася Україна", але разом із тим розуміє, що "за цю кризи несе відповідальність людина, яка сконцентрувала в своїх руках абсолютну владу – Віктор Янукович".

При цьому, наголосив Віталій Кличко, "люди вимагають повного перезавантаження влади", а відтак, пропозиції влади щодо піврічного терміну на розгляд змін до Конституції є неприйнятними.

"Рецепт перемоги – тільки в Майдані, народній самообороні, в сотнях тисячах людей, які щодня будуть йти до парламенту, адміністрації президента, Генпрокуратури, СБУ, податкової адміністрації, кожної ОДА і казатимуть – "Ми тут керуємо, а не ви, слухайте нас", - заявив Арсеній Яценюк.

Лідери опозиції закликали учасників Віче брати активну участь у загонах самооборони, масово пікетувати Верховну Раду, коли там відбувається сесійне засідання, а також провести годинний страйк 13 лютого.