Швейцарці підтримали міграційні квоти для громадян ЄС

Референдум Копирайт изображения Reuters
Image caption Швейцарці вирішили повернути квоти

У Швейцарії 50,3% учасників референдуму підтримали квоти, покликані обмежити приплив робочої сили з інших країн.

Згідно з остаточними результатами, більше половини виборців проголосували за скасування угоди про свободу пересування між Швейцарією та ЄС.

Швейцарія не є членом Європейського Союзу, але приєдналася до значної частини європейського законодавства.

Брюссель вже заявив, що шкодує з приводу рішення швейцарців, а також дослідить, які наслідки викличе це рішення.

"Це суперечить принципу вільного пересування громадян між ЄС та Швейцарією. ЄС розгляне наслідки цієї ініціативи в цілому для відносин Швейцарії з ЄС", - сказано в заяві Єврокомісії.

Рішення на референдумі вважається ухваленим, якщо на його підтримку висловилися щонайменше 50% тих, хто проголосував. Як розповідає кореспондент ВВС, результати референдуму засвідчили традиційне розділення в поглядах між франкомовними та німецькомовними кантонами.

Економіка Швейцарії зараз переживає бум, і рівень безробіття є низьким, але чимало громадян переживають щодо імміграції.

Чверть восьмимільйонного населення країни - іноземці. Торік прибуло близько 80 тисяч нових мігрантів.

Громадяни ЄС мали рівні з швейцарцями права на місцевому ринку праці з 2007 року, коли почали діяти рішення, ухвалені на референдумі у 2000 р.

Пропозицію щодо обмеження свободи пересування було внесено Швейцарською народною партією, члени якої вважають, що надмірна імміграція підриває національні інтереси країни.

Результати референдуму свідчать про те, що мешканці сільських регіонів Швейцарії голосували за пропозиції Народної партії, тоді як городяни їх не підтримували.

Як розповідає наш кореспондент, нинішнє рішення Швейцарії може позначитися на її доступі до єдиного ринку ЄС.