Індійський депутат розприскав у парламенті перцевий газ

Копирайт изображения AFP
Image caption Депутати виходили з приміщення кашляючи і витираючи очі

Депутат нижньої палати індійського парламенту в четвер уранці розприскав на колег перцевий газ, намагаючись зірвати засідання.

Таким чином пан Раджагопал, член керівної партії Індійський національний конгрес, протестував проти створення нового штату на півдні країни.

Кілька парламентарів внаслідок цього інциденту потрапили до лікарні. Винуватця та кількох його колег тимчасово відсторонили від роботи в парламенті.

В індійському Сансаді часто трапляються бурхливі сцени, але подібного ще не було.

Бійки за штат

Пан Раджагопал розбив скло у приміщенні і розприскав перцевий аерозоль на колег, коли міністр внутрішніх справ Сушил Кумар Шинде намагався перенести розгляд законопроекту про створення штату Телангана, який пропонують виділити зі штату Андхра-Прадеш.

За деякими непідтвердженими повідомленнями, ще один депутат витягнув ніж, а кілька інших зчинили бійку.

Агентство Press Trust of India повідомило, що до парламенту викликали чотири карети швидкої, які доставили до лікарні кількох депутатів. Точна кількість постраждалих наразі невідома.

Індійське телебачення показало депутатів, які виходять з будівлі кашляючи, відпльовуючись і витираючи очі.

"Депутати намагалися застосувати в парламенті газ... Я особисто не був там присутній, але мені повідомили, що в хід пішов ніж, газ та інші види зброї", - цитує PTI міністра у справах парламенту Камала Натха.

Копирайт изображения AFP
Image caption Кількох депутатів шпиталізували

Противники створення Телангани зірвали всю нинішню сесію парламенту, яка почалася 5 лютого.

До нового штату, населення якого складе 35 мільйонів людей, увійдуть 10 із 23 районів Андхра-Прадеш, зокрема місто Хайдарабад.

Прихильники Телангани кажуть, що зараз ця область не отримує достатньо уваги з боку уряду.

Але противники незадоволені тим, що Хайдарабад, де розташовані штаб-квартири багатьох технологічних і фармацевтичних компаній, 10 років перебуватиме спільною столицею двох штатів, після чого відійде Телангані, а Андхра-Прадеш доведеться створювати нову столицю.

Минулого місяця депутати від Національного конгресу не підтримали пропозицію розділити штат. Цей крок аналітики розглядали як удар про федеральному уряду.

Остаточне рішення про створення нового штату має приймати парламент.