Путін підтримує намір фельдмаршала Сісі йти в президенти Єгипту

Фельдмаршал Сісі Копирайт изображения Reuters
Image caption Фельдмаршал Сісі (зліва в центрі) веде переговори з росіянами щодо збройних контрактів

Президент Росії Володимир Путін заявив, що підтримує намір єгипетського міністра оборони Абделя Фаттаха Сісі піти в президенти.

На початку зустрічі з паном Сісі в Москві пан Путін повідомив, що знає про його рішення балотуватися. Хоча офіційного оголошення про це з боку фельдмаршала ще не було.

Єгипетські військові під проводом фельдмаршала Сісі в липні минулого року усунули від влади президента Мохаммеда Мурсі. Згідно з новою Конституцією, в середині квітня в країні мають обрати нового главу держави.

За словами кореспондентів, фельдмаршал Сісі матиме хороші шанси на перемогу, враховуючи його популярність і відсутність серйозних суперників.

"Бажаю успіху"

Російський президент побажав фельдмаршалу успіху на виборах.

"Я знаю, що ви, шановний пане міністр оборони, вирішили балотуватися на пост президента Єгипту, - сказав він. - Це дуже відповідальне рішення. ... Я і від себе особисто, і від російського народу бажаю вам успіху".

Фельдмаршал Сісі прибув до Москви, щоб обговорити 2-мільярдний контракт на купівлю зброї.

Єгипет звернувся до Росії після того, як США призупинили деякі програми військової допомоги країні після усунення президента Мурсі.

У Москві фельдмаршал Сісі відзначив: "Наш візит відкриває нову сторінку в розвитку військово-технічного співробітництва між Єгиптом та Росією. Ми сподіваємося прискорити цю співпрацю".

Своєю чергою Володимир Путін відзначив, що Росія "дуже уважно" стежить за розвитком ситуації в Єгипті і сподівається на поглиблення відносин.

"Я дуже сподіваюся, що після того, як пройдуть всі три політичні процедури, закінчаться вибори і президента, і парламенту, які намічені, як мені відомо, на літо наступного року, і сформують уряд, нам вдасться включити всі механізми співпраці", - сказав президент РФ.