Солонтай: "Міліція до нас прийшла раніше, ніж сталося побиття"

Донецьк Копирайт изображения Novosti.Donbassa

Кілька десятків молодиків у четвер ввечері побили громадських активістів в одному з кафе Донецька. Міліція заявляє про хуліганство і не виключає "провокацію".

Про це в коментарі BBC Україна повідомив громадський активіст, лідеру руху "Сила людей", експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Прес-служба Донецької міліції повідомила, що за фактом конфлікту в кафе проводиться перевірка.

Попередньо міліція кваліфікує те, що сталося, як хуліганські дії, але не виключає "версію про спробу провокації".

Інцидент стався у четвер, 13 лютого, після сьомої години вечора, коли громадські активісти Донецька зібралися в одному з кафе. Спочатку до них прийшли кілька працівників міліції, а потім десятки невідомих залетіли до кафе та побили присутніх.

16 постраждалих активістів, в тому числі і пана Солонтая, міліціонери одразу забрали до Ворошиловського районного відділу міліції, проте вночі всіх відпустили.

Боротьба з екстремістами

"Я запросив друзів у кафе поспілкуватися, попити кави та чаю, поговорити про ситуацію в країні. Цей вечір ні для кого не запам’ятався б, якби не пришли невідомі й не почали все трощити та бити", - розповів Олександр Солонтай BBC України.

Він стверджує, що зустріч анонсувалася як дискусія в межах об’єднання "Сила людей".

"На ній були місцеві донецькі громадські діячі, журналісти або учасники Євромайдану. Таке спілкування відбувається у містах Сходу та Півдня: Запоріжжі, Дніпропетровську, Херсоні, Одесі й інших, цей інцидент нічого не змінить", - наполягає громадський активіст.

"Нам ніхто спеціально не надавав приміщення, просто знайомі люди зайшли до кафе, заклад працював у звичному режимі, у сусідніх кімнатах відпочивали інші люди, але їх не чіпали", - розповідає пан Солонтай.

На його думку, основною причиною нападу було прагнення залякати людей, щоб вони у майбутньому боялися збиратися та дискутувати.

"Міліція до нас прийшла раніше, ніж сталося побиття, хоча їх ніхто не викликав", - стверджує громадський активіст.

Він наводить слова правоохоронців, що вони "приїхали допомагати боротися з екстремістами, які зібралися захоплювати Донецьк".

"Вони здивувалися, що нікого такого не знайшли. "Тітушки", за їхніми криками, теж були налаштовані бити "екстремістів". Їх так хтось налаштовує", - стверджує Олександр Солонтай.

Він розповів, що всіх шістнадцятьох затриманих вночі відпустили. А під час нападу двом людям розбили голови та носи, через що в кімнаті кафе було багато крові.

Жодного нападника, за його словами, міліція не затримала.

"При чому правоохоронці тепло спілкувалися з нападниками потім попрощалися з ними і роз’їхалися", - запевнив BBC Україна пан Солонтай.

Версія міліції

"Увечері 13 лютого в одному з донецьких кафе стався конфлікт за участю журналістів", - пояснили в міліції, чому на місце події виїжджала слідчо-оперативна група.

Правоохоронці стверджують, що для встановлення обставин у Ворошиловський райвідділ міліції були запрошена 21 особа, "тобто всі учасники конфлікту", а затриманих немає.

"В кафе проходила зустріч жителів Донеччини з громадськими активістами, які прибули з інших міст України, зокрема Івано-Франківська та Києва. У ході її проведення стався конфлікт між учасниками заходу і жителями Донецька, які не були на нього запрошені", - вважають у міліції.

Згідно з повідомленням, в результаті в міліцію надійшло 8 звернень: 6 - від учасників зустрічі, 2 - від їхніх опонентів. Усі вони внесені до журналу єдиного обліку Ворошиловського райвідділу.

Міліція наголошує, що під час перебування у райвідділку ні в кого з учасників подій видимих тілесних ушкоджень не було.