Італійський прем'єр пішов у відставку

Копирайт изображения AFP
Image caption Енріко Летта минулого року сформував коаліцію з правоцентристами

Президент Італії Джорджіо Наполетано задовольнив прохання про відставку прем'єр-міністра Енріко Летти.

Летта склав повноваження в п'ятницю - після того, як його Демократична партія виступила за зміну уряду.

На засіданні політсили, яке відбулося в четвер, її лідер Маттео Ренці закликав однопартійців підтримати зміну кабінету.

Багато аналітиків припускають, що пан Ренці, який є мером Флоренції, - найбільш імовірний наступник Летти. Він молодший за нього на вісім років і став лідером партії в грудні.

Кореспондент BBC Алан Джонстон повідомляє з Рима, що стосунки між двома політиками останнім часом загострилися: Летту критикували через економічні проблеми країни.

"Годі невизначеності"

Маттео Ренці (зліва) - можливий наступний Летти.

Пан Ренці раніше звинуватив прем'єра в тому, що той недостатньо робить для поліпшення економіки. В Італії зараз найвищий рівень безробіття за 40 років, а ВВП за останні сім років скоротився на 9%.

Кореспонденти кажуть, що хоча пан Летта ретельно контролював державні витрати, йому не вдалося провести вкрай потрібні країні адміністративні реформи і стимулювати економічне зростання.

Сам прем'єр не був присутній на засіданні Демократичної партії. Маттео Ренці подякував йому за "видатну роботу", але сказав, що країна не може далі терпіти "невизначеність".

На думку політика, шлях виходу із "болота" - це формування нового уряду, який працюватиме до чергових парламентських виборів 2018 року.

47-річний Летта сформував коаліцію з правоцентристами минулого року, але його майбутнє опинилося під питанням після того, як лідером демократів став Маттео Ренці.

Після оголошення про відставку Енріко Летта лідер правоцентристів Анджеліно Альфано стримано привітав плани пана Ренці, але відзначив, що не підтримає новий уряд, якщо він проводитиме надто ліву політику.