У Криму побили американця, "бо друг підтримує Майдан"

Джеффрі Луббі Копирайт изображения Jeff Luebbe
Image caption Міністр курортів та туризму Криму побажав Джеффрі Луббі швидкого одужання

У Сімферополі побили громадянина США Джеффрі Луббі, який очолює проект "Диверсифікація й підтримка туристичного сектору Криму", що фінансується ЄС.

Сам він пов'язав цей напад із тим, що його друг висловив відкриту підтримку Євромайдану. Водночас у кримському уряді назвали інцидент бійкою нетверезих компаній.

"Це те, що з вами трапиться, якщо ви стоятимете у Сімферополі з другом, який, коли його запитали, заявив, що підтримує Євромайдан. Ганьба!", - написав пан Луббі на своїй сторінці у Facebook під фотографіями з побоями.

Він також написав, що пишається своїми друзями за їхню громадянську позицію, яку вони висловлюють без страху.

Олександр Рибалко, колега та друг пана Луббі, який також дещо постраждав від нападу, розповів ВВС Україна деякі подробиці нічного інциденту.

"Я, Джеффрі та ще одна наша колега відпочивали в одному із закладів Сімферополя. Коли ми вийшли покурити, то обговорювали Євромайдан, - згадує він. – До нас з компанії, що стояла поряд, підійшов чоловік міцної статури й доволі агресивно поцікавився, чи підтримуємо ми Євромайдан. Я відповів, що так. Далі він почав нас ображати, й врешті напав, завдавши кілька швидких потужних ударів".

"Некрасива ситуація"

Міністр курортів та туризму Криму Олександр Лієв, коментуючи інцидент у Facebook, назвав його "бійкою двох не дуже тверезих компаній".

"Будь-яка п’яна бійка – це некрасива ситуація. Дуже шкода, що це сталося за участю іноземця! Поважаю Джеффа і щиро зичу йому якнайшвидшого видужання", - написав він.

Пан Рибалко заявив, що ані їхня компанія, ані нападник, п’яними не були, хоча й визнав, що трохи випили.

Відомий кримський журналіст Ленур Юнусов назвав напад "першими "ягідками" масової антимайданіської істерії, розкрученої у Криму".

За словами кореспондента ВВС у Сімферополі, потерпілі написали заяву до міліції, яка перевіряє інформацію про напад.

Цього тижня в одному з кафе Донецька кілька десятків молодиків побили громадських активістів, в тому числі лідера руху "Сила людей" Олександра Солонтая. На зустрічі у кафе зібралися місцеві донецькі громадські діячі, журналісти або учасники Євромайдану.

Міліція тоді заявила про хуліганство і не виключила "провокацію".