Закон про "амністію" набув чинності

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Генпрокуратура опублікувала на своєму сайті повідомлення про те, що закон про амністію учасників масових акцій протесту вступає в силу з понеділка.

У неділю протестувальники виконали умови, необхідні для того, щоб закон набрав чинності: звільнили приміщення Київської міської державної адміністрації, а також чотирьох обласних державних адміністрацій.

Раніше генпрокурор Віктор Пшонка заявляв, що за такого розвитку подій суди і прокуратури протягом місяця повинні будуть закрити всі кримінальні провадження проти активістів Євромайданів.

Наразі абсолютну більшість із них відпустили із в'язниць у зв'язку зі зміною запобіжного заходу, але справи не закрили.

Дорожня карта

Повідомлення Генпрокуратури з'явилося в неділю ввечері - після тривалих перемовин лідерів опозиції з Генпрокурором.

У документі зазначено, що закон "про амністію" передбачає звільнення від кримінальної та адміністративної відповідальності осіб, які з 27 грудня по 2 лютого вчинили злочини, пов'язані з акціями протесту.

За словами Генпрокурора, ідеться про звільнення від відповідальності 268 людей і закриття 108 проваджень.

"Можна констатувати, що "дорожню карта", яку було прописано в законі, виконано. Опозиція виконала ті кроки, які мала зробити. Відповідно, влада повідомленням щодо закриття кримінальних справ вчинила так само", - заявив один із трійки опозиційних лідерів Олег Тягнибок у неділю ввечері.

Він назвав закон про амністію "відповіддю скептикам", які виступали проти звільнення КМДА та розблокування вулиці Грушевського.

Водночас опозиція завила, що контролюватиме виконання закону.

"Ми хочемо чітко відслідкувати всі кримінальні справи, які повинні бути закриті. Під дію цього закону повинні підпасти всі, хто брав участь в акціях протесту, щоб кожен знав, що він захищений, його ніхто не буде переслідувати", - заявив за результатами перемовин Арсеній Яценюк.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Бульдозер розчищає барикади на Грушевського

Мирний протест триватиме

Як уточнили в "Батьківщині", протестувальники залишаються на Майдані, Хрещатику, в Жовтневому палаці, Будинку профспілок і Українському домі.

За словами Олега Тягнибока, відмовитися від насильства протестувальників закликали Захід і церковні ієрархи.

"Вони (Захід. - Ред.) не визнають нашої сили, якщо це сила наступу. Але сприймають силу Майдану, якщо це сила захисту. Ми розуміємо, що враховувати такі моменти необхідно", - заявив Олег Тягнибок в ефірі "5 каналу".

З початком нового пленарного тижня активні дії переміщуються до парламенту.

У вівторок опозиція планує поставити на порядок денний постанову про відновлення Конституції 2004 року і кличе протестувальників прийти під Раду.