Депутати поставили під сумнів з’їзд Добкіна

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Михайло Добкін відомий своїми радикальними заявами

Губернатор Харківщини Михайло Добкін скликає депутатів всіх рівнів південно-східних областей України, Криму та Севастополя для обговорення проблеми федералізації України. У Верховній Раді кажуть, що це питання є не на часі і може призвести до поглиблення кризи та розколу.

Подія має відбутися у суботу, 22 лютого, у Харкові.

Інформацію про "З’їзд депутатів всіх рівнів південно-східних областей України, АР Крим та Севастополя" напередодні оприлюднив на своїй сторінці у Twitter Михайло Добкін.

Кількість учасників, порядок денний та проект резолюції з’їзду не розголошуються.

Як розповідає кореспондент ВВС Україна, на всі питання в прес-службі організаційного комітету з’їзду відповідають: "Приходьте завтра і самі все побачите".

На Сході готують "Сіверодонецьк-2"

Оголошення про захід немає на офіційному сайті Партії регіонів у Харківській області. Анонс події опублікований на сторінці Facebook "Українського фронту" - загальноукраїнського громадського союзу, створеного у Харкові 1 лютого 2014 року для протистояння Майдану.

Сайт міської ради Харкова повідомляє про обмеження до п’ятої ранку понеділка руху транспорту, в тому числі і громадського, в районі Палацу спорту, де проведуть з’їзд.

Це пов'язано з проведенням масових заходів згідно з заявкою Харківської обласної організації Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Молоді регіони".

Михайло Добкін неодноразово заявляв, що є прибічником федеративного устрою України. Останній раз на цю тему він висловився у четвер під час гарячої лінії:

"Федералізм буде найспокійнішим та м’яким варіантом, який дозволив би нам комфортно жити на малій батьківщині і зберегти велику. Життя так стрімко змінюється, що сьогодні ті, хто закликає до федералізму, - вже не сепаратисти Вони вже державники, які хочу зберегти цілісність країни. Тому що багато людей вже не говоритимуть про федералізацію, а говоритимуть: давайте відокремлюватися, ми не хочемо цього жаху, збережіть наше місто".

На запрошення на з’їзд вже відреагувала харківська опозиція.

У офіційній заяві сказано: "Проведення в Харкові з'їзду депутатів всіх рівнів Південно-Східних областей, анонсованого Михайлом Добкіним, є нічим іншим, як величезним кроком в напрямку розшматування України та подальшої ескалації протистояння. Ми звертаємося до можливих учасників зібрання імені Добкіна: задумайтеся, чи варто брати участь у сумнівному заході в той час, коли в країні тільки-но намітився крихкий мир?!".

Харківський з’їзд не на часі

Депутат-мажоритарник від Криму Лев Миримський у коментарі ВВС Україна заявив, що зібрання Михайло Добкіна може привести до погіршення кризи та розколу.

"На це зібрання я не поїду. Я думаю, що коли ми зараз врегулюємо кризу, підписанням угод і голосуваннями в Раді, то країна увійде в спокійне русло і все стабілізується, - сказав Миримський. - Але якщо, не дай Бог, протистояння по всій країні триватиме, то це може справді призвести до розколу країни. Чого мені не хотілося б".

Депутат Сергій Куніцин із УДАРу назвав цю ініціативу "дурістю" і рекомендував зібрання у Харкові не проводити.

"Вже був один такий з'їзд у Сіверодонецьку. Добкін по життю не дурак, тому я не розумію, навіщо він все це влаштовує. Невже він не бачить, що ситуація в країні розвивається не на його користь. Ця ініціатива - величезна дурість. Михайлу Марковичу треба зупинитися, це вже навіть не смішно, - заявив Куніцин ВВС Україна. - Відокремлення Криму нереальне. Завтра Туреччина з татарами заявить, що Крим - це Туреччина, і що далі робити?"

Голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Володимир Литвин вважає, що проведення цього заходу не є актуальною проблемою для України: "Боятися з’їзду в Харкові не варто. Це вже не те запитання, яке турбує людей".

Раніше голова кримського парламенту Володимир Константинов не виключив відокремлення Криму від України у разі загострення ситуації в країні.

Тим часом голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав заяви кримського спікера "злочином".