Харківський з'їзд оголосив про контроль над частиною Півдня і Сходу

Депутати з'їзду у Харкові заявили, що перебирають на себе всю повноту влади "до забезпечення конституційного порядку в Києві".

"Ми, органи місцевого самоврядування всіх рівнів, Верховна Рада автономної республіки Крим, Севастопольська область вирішили взяти на себе відповідальність за забезпечення конституційного ладу, виконання закону та прав громадян на своїй території", - йдеться в резолюції з'їзду.

Резолюцію з трибуни зачитав Вадим Колесніченко.

На з'їзді депутатів Сходу та Півдня України були присутні делегації Херсона, Криму, Донецька, Луганська, Дніпропетровська і Харкова.

Зокрема, участь у з'їзді беруть голови Луганської, Дніпропетровської, Донецької та Харківської обладміністрацій, міський голова Севастополя, а також губернатори Ростова-на-Дону, Воронежа і Белгорода.

На харківському з’їзді хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх загиблих з обох сторін конфлікту.

Привид сепаратизму

Виступаючи з трибуни, харківський міський голова Генадій Кернес заявив, що буде стояти до кінця, аби не допустити сепаратистського розколу у країні, про це повідомляє кореспондент ВВС Україна з Харкова. раніше СБУ відкрила карну справу проти нього і губернатора Харківщини Михайла Добкіна за сепаратизм.

"Ми не збираємося розколювати країну, ми хочемо її зберегти", - сказав пан Добкін, виступаючи перед учасниками з’їзду. Пан Добкін також закликав до того, аби не допустити свавілля в країні.

У документі йдеться про те, що оскільки опозиція не виконала свою частину угод, "в країні тривають захоплення і вбивства, а законність рішень Верховної Ради викликає сумніви", присутні беруть на себе відповідальність за відновлення конституційного порядку в Україні на своїх територіях.

Згідно з резолюцією, всю владу на місцях беруть органи місцевого самоврядування, а повноваження, делеговані центральній владі, відкликаються.

Учасники з’їзду також звернулися до МВС із проханням взаємодіяти з місцевою владою, а також закликали населення до самоорганізації, а армію - забезпечити цілісність збройних складів та не втручатися у ситуацію.

Кореспондент ВВС Україна з Харкова передає, що біля Палацу Спорту, де проходить з'їзд депутатів Сходу та Півдня України, відбуваються два мітинги - активістів Майдану та прихильників з'їзду. Вони розділені кордоном міліції.

Майданівці тримають прапори України та вигукують "Свободу не спинити!", "Вільна Україна!".

Учасники другого мітингу налаштовані агресивніше.

Віктора Януковича на з'їзді не було. Його радник Ганна Герман заявляла, що він в Харкові і підпише всі закони, ухвалені 21 лютого Верховною Радою, однак де він достеменно - невідомо.