Москва посилює критику нової влади в Україні

Глава російського уряду каже, що не знає, де зараз Микола Азаров Копирайт изображения AP
Image caption Глава російського уряду сумнівається в легітимності нової влади у Києві

Російське МЗС називає події в Україні "примусовою зміною влади" без будь-якого бажання шукати "загальноукраїнський консенсус в інтересах національного примирення".

В легітимності нової влади в Києві засумнівався також прем'єр-міністр Дмитро Медведєв.

Раніше Росія викликала з Києва свого посла, пояснивши це стурбованістю за свої інтереси.

"Викликають глибоку заклопотаність з точки зору легітимності дії у Верховній Раді України, - йдеться в заяві російського зовнішньополітичного відомства. - Посилаючись фактично лише на "революційну доцільність", там штампують "рішення" та "закони", у тому числі націлені на те, щоб ущемити гуманітарні права росіян та інших національних меншин, що проживають в Україні".

Заклопотаність з приводу долі російськомовного населення України є однією з головних тем заяви.

У ній, зокрема, міститься заклик "повною мірою врахувати стурбованість депутатів східних і південних областей України, Криму і Севастополя, яка прозвучала на з'їзді в Харкові 22 лютого".

"Настійно закликаємо всіх причетних до кризи в Україні проявити максимальну відповідальність і не допустити подальшої деградації ситуації, повернути її в правове русло, жорстко припинити екстремістів, які замахнулися на владу", - так завершується заява МЗС Росії.

Угоди виконуватимуться

Раніше прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявляє, що легітимність цілої низки органів державної влади в Україні "викликає великий сумнів", однак Росія виконуватиме свої зобов’язання перед Україною в рамках чинних на сьогодні міжнародних угод.

"Строго кажучи, сьогодні там спілкуватися немає з ким… Якщо вважати урядом людей, які в чорних масках і з автоматами Калашникова розсікають Києвом, то з таким урядом нам працювати буде складно", – сказав пан Медведєв журналістам в Сочі.

Тим не менше, глава російського уряду заявив, що всі підписані з Україною угодою виконуватимуться.

"Угоди, які мають юридично зобов’язальний характер, повинні бути виконані. Ми співпрацюємо не з персоналіями, не з окремими людьми, це міждержавні відносини", – цитує його агенція "Інтерфакс".

Стосовно кредитів, які Росія збиралася надати Україні, пан Медведєв заявив, що Росія готова "обговорювати з українськими партнерами будь-які теми, однак потрібно розуміти, з ким обговорювати".

За словами російського прем’єра, двосторонні газові домовленості, досягнуті у грудні минулого року, мають чіткі строки виконання.

"Що відбуватиметься після спливання цих строків, – це питання для обговорення з керівництвом українських компаній та українським урядом, якщо він колись там з’явиться", – заявив пан Медведєв.

Не знає, де Азаров

Дмитро Медведєв наголосив, що виклик російського посла до Києва для консультацій означає крайню стурбованість Росії ситуацією в Україні.

За його словами, цей крок пояснюється тим, що "нам незрозуміло, що там відбувається, є реальна загроза нашим інтересам, життю і здоров’ю наших громадян".

Окрім того, російський прем’єр заявив, що не має інформації про місце знаходження колишнього глави українського уряду Миколи Азарова.

"У мене немає такої інформації. Якщо вона з’явиться, я обов’язково з вами поділюсь", – заявив пан Медведєв журналістам.

У той же час, він відзначив, що "кожна людина має право вибирати місце проживання, в тому числі й колишній прем’єр-міністр України".