25 травня кияни обиратимуть мера

Копирайт изображения Party of Regions
Image caption Зараз Києвом фактично керує голова міської держадміністріції Володимир Макеєнко.

Верховна Рада України призначила на 25 травня позачергові вибори мера Києва та депутатів міської ради.

За це рішення у вівторок проголосував 331 депутат парламенту.

Задля економії місцеві вибори проведуть одночасно із президентськими, сказав спікер Олександр Турчинов під час засідання.

Кияни в соцмережах уже обговорюють, кого хотіли би бачити на цій посаді. Зокрема, жартують, що не проти позичити собі мера Львова Андрія Садового.

Місто без голови

Київ живе без обраного мера з червня 2012 року.

1 червня, за день до закінчення своїх повноважень, одіозний керівник міста Леонід Черновецький написав заяву про відставку з посади. Невдовзі Київрада підтримала його заяву, а обов’язки мера поклали на секретаря міськради Галину Герегу.

Через рік строк повноважень міської ради також вичерпався, проте Верховна Рада так і не призначила позачергові вибори, а містом фактично керував голова київської міської державної адміністрації, призначений президентом.

30 травня 2013 року Конституційний суд України оприлюднив рішення, за яким всі чергові вибори місцевих органів влади мають відбутися в один день у 2015 році.

КМДА донедавна очолював Олександр Попов. Але на початку грудня його відсторонили з посади, поклавши відповідальність за кривавий розгін протестувальників 30 листопада.

А 25 січня президент Янукович призначив нового голову міськдержадміністрації - Володимира Макеєнка із фракції Партії регіонів.

20 лютого, після того, як у центрі Києва снайпери розстріляли десятки людей, пан Макеєнко заявив, що виходить з Партії регіонів і бере на себе "відповідальність за життєдіяльність Києва".

Герега - у Відні

24 лютого у соцмережах з'явилося фото заяви секретаря Київської міськради Галини Гереги про складення повноважень.

За словами активіста Олександра Аронця, до пані Гереги прийшли члени партіїї "Свобода" і "переконали написати" цю заяву.

Утім, у вівторок Галина Герега пояснила, що залишається секретарем Київради поки її заяву не прийме до відома міська влада.

"Я - відповідальна людина, і поки не передам повноваження, не полишу справи. Мені немає чого боятися, тому що свою роботу я виконувала чесно та згідно з законом і можу відкрито подивитися в очі і новій владі, і усім киянам", - цитує пані Герегу сайт КМДА.

Також чиновниця заявляє, що інформація про її втечу з України не відповідає дійсності, і що вона відлетіла до Відня у справах - готуватися до пленарної сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яка відбудеться наприкінці березня в Страсбурзі.