У Москві та Петербурзі затримані понад 450 людей

Москва Копирайт изображения silupin

У центрі російської столиці біля Манежної площі були затримані понад 400 учасників акції на захист засуджених за "болотною справою". У Петербурзі акція проти винесеного в понеділок вироку завершилася затриманням понад 50 людей.

Багатьох затриманих звинуватили в адміністративних правопорушеннях і відпустили, але багатьох інших - у тому числі опозиціонерів Олексія Навального і Бориса Нємцова - залишили під вартою до ранку і прямо з поліцейської дільниці повинні доставити до суду.

Крім того, були затримані учасниці гурту Pussy Riot Надія Толоконникова і Марія Альохіна.

За повідомленнями, кілька демонстрантів принесли з собою покришки, які, мабуть, збиралися підпалити на знак солідарності із українським Майданом.

У понеділок Замоскворецький суд Москви визнав усіх обвинувачених у справі про події на Болотній площі винними в участі у масових заворушеннях і застосуванні насильства проти представників влади.

Одна підсудна була засуджена до умовного терміну, решта - до ув'язнення терміном від двох з половиною до чотирьох років.

У травні 2012 року опозиційна хода і мітинг на Болотній площі Москви переросли в сутички з поліцією, в результаті яких були затримані понад 400 людей.

Правозахисна організація Amnesty International заявляла, що "болотна справа" перетворилася на показовий процес, покликаний залякати людей і перешкодити мирним протестам у майбутньому.