Кримський мітинг: померла людина, сесія не відбулася

Сімферополь Копирайт изображения Reuters
Image caption Проросійські мітингарі вимагають не визнавати нову владу в Києві

Позачергова сесія Верховної Ради Криму у середу не відбулася через відсутність кворуму.

Внаслідок сутичок між учасниками двох мітингів біля парламенту постраждало близько 20 людей, повідомили про смерть однієї людини внаслідок серцевого нападу. За даними МОЗу Криму, це був літній чоловік, ознак насильства на його тілі не виявили.

Як передає кореспондент ВВС Україна у Сімферополі, на засідання зібралися лише 49 депутатів зі ста - для кворуму не вистачило лише двох.

Після того, як сесію закрили голова Меджлісу Рефат Чубаров вийшов до мітингувальників і попросив людей розходитися.

"Дуже організовано, попри те, що тут трапляються провокатори, повертайтеся додому. Ви зробили дуже багато - ви не допустили конфлікту. Ми кажемо вам, що Крим переміг", - заявив голова Меджлісу.

Проросійські відступили?

Раніше планувалося, що парламент Криму на засіданні у середу мав розглядати питання про вихід автономії зі складу Криму.

Однак згодом голова Верховної Ради Криму Володимир Константинов це заперечив.

"У кримському парламенті не ставлять питання про вихід Криму зі складу України. Це провокація з метою дискредитувати Верховну Раду автономії, позбавити її легітимності", - заявив Володимир Константинов, якого цитує "Інтерфакс".

За словами кореспондента ВВС Україна, в лавах фракції Партії регіонів, 82 депутатів якої раніше одноосібно ухвалювали рішення, стався розкол.

Одні підтримують спікера Константинова, відомого своїми проросійськими заявами, інші - прем'єра Анатолія Могильова, який засуджує сепаратизм.

Однак після того, як кримський спікер спростував свої наміри щодо відокремлення, навіть проросійські активісти почали говорити, що вони не хочуть відокремлення, а лише ширшої автономії для Криму.

Планувалося, що на сесії у середу можуть розглянути питання про довіру уряду автономії та політичну ситуацію в Україні.

Під стінами парламенту у Сімферополі зібралися тисячі кримських татар, які підтримують нову владу в Києві, та проросійські активісти.

Провладні мітингарі, серед яких було багато кримських татар, скандували: "Слава Україні", "Аллах акбар" та "Банду – геть".

У відповідь представники проросійського мітингу співали російських патріотичних пісень, вигукували "Росія" та іноді скандували "Беркут", зазначає кореспондент ВВС.

Активіст козацької організації Ігор сказав нашому кореспонденту, що основна вимога мітингарів – невизнання нової влади в Києві і бажання ширшої автономії для півострова.

Раніше глава комітету російської Державної Думи зі справ СНД Леонід Слуцький заявив, що якщо до парламенту РФ надійде відповідне звернення Верховної Ради Криму чи рішення місцевого референдуму, то Держдума може оперативно розглянути приєднання Криму до складу Росії.

На розгляд російських депутатів також внесли законопроект, за яким етнічні росіяни зможуть отримувати паспорти Росії.