Реакція світу на кризу в Україні

Депутати
Підпис до фото,

Депутати, серед іншого, закликали Єврокомісію допомогти жертвам протистояння в Україні

У Європарламенті в четвер прийняли резолюцію щодо України, де, зокрема, міститься заклик розслідувати "масштабні розкрадання" державних коштів з боку оточення Віктора Януковича.

Крім того, євродепутати закликають усіх поважати і підтримувати територіальну цілісність України.

"Депутати Європарламенту відзначають, що Росія у "Будапештському меморандумі", підписаному зі США і Британією 1994 року, зобов'язалися дотримуватися територіальної цілісності України", - йдеться в резолюції.

Про свою підтримку територіальної цілісності України заявили і у США, а в НАТО закликали Росію утриматися від ескалації напруги.

Гроші Януковича - Україні

У четвер Арсеній Яценюк заявив у парламенті, що ситуація в українській економіці є дуже складною. Скарбниця майже порожня, а золотовалютні резерви скоротилися до 15 мільярдів доларів із 37.

"Для того, щоб позбутися президента Януковича, знадобилося три місяці, - сказав у середу депутат ЄП Хосе Іґнасіо Салафранка. - Але стабілізація країни та відновлення економіки, без сумніву, триватимуть значно довше".

Євросоюз готовий допомогти Україні стабілізувати економіку і провести реформи, надавши короткострокові та довгострокові кредити.

У своїй резолюції Європарламент пропонує "невідкладно" провести міжнародну донорську конференцію та очікує, що Єврокомісія разом із МВФ та Світовим банком якомога швидше запропонує пакет фіндопомоги Україні.

ЄП також закликав ввести в дію раніше погоджені адресні санкції щодо українських чиновників, причетних до насильства в країні.

Парламент просить держави-члени Євросоюзу використати своє законодавство про відмивання грошей для того, щоб "зупинити відтік викрадених коштів" України, які опинилися на рахунках в ЄС.

Крім того, ЄП закликає почати розслідування "масштабних розкрадань державних коштів та активів" з боку оточення та сім'ї Віктора Януковича, а також заморозити усі їхні рахунки до уточнення того, як вони були набуті.

Якщо ж з'ясується, що ці кошти були вкрадені, їх слід повернути Україні, ідеться у резолюції.

Стурбовані Кримом

Крім того, світ реагує на події в Криму, де в четвер зранку невідомі захопили будівлю парламенту і повісили на ньому прапор Росії.

Секретар США із питань оборони Чак Гейґел запевнив Київ у тому, що Вашингтон підтримує територіальну цілісність України.

"Ми очікуємо, що інші держави поважатимуть український суверенітет і уникатимуть провокаційних дій", - заявив він у четвер в Брюсселі на прес-конференції.

А генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав Росію утриматися від ескалації напруги.

"Я стурбований ситуацією в Криму. Закликаю Росію не застосовувати заходів, які можуть призвести до ескалації напруги або створити непорозуміння", - написав генсек у своїму Twitter.

Про те, що уважно стежать за ситуацією, заявили і в Британії. МЗС королівства закликав усі партії уникати дій чи риторики, які можуть призвести до розгоряння конфлікту.

Окремо в повідомленні сказано, що в Лондоні будуть уважно стежити за тим, що в Росії називають "перевіркою боєготовності військ" у західній і центральній частинах Росії.

Прем'єр Великобританії Девід Кемерон збирається обговорити ситуацію в Україні з канцлером Німеччини Анґелою Меркель, яка у четвер приїхала до Лондона.

Також до України найближчим часом вирушать дипломати із країн "Вишеградської четвірки" - Чехії, Угорщини, Словаччини та Польщі. Вони проведуть переговори з новим урядом і в. о. язків президента Олександром Турчиновим, повідомили у МЗС Чехії.