Керрі: військове втручання в Україну буде "серйозною помилкою"

Керрі
Підпис до фото,

На думку пана Керрі, рішення про інтервенцію буде "дуже дорогим"

Джон Керрі попередив Росію, що рішення про військове вторгнення в Україну було би "серйозною помилкою".

Про це він сказав журналістам у середу після того, як міністерство оборони Росії оголосило про раптову перевірку військ на заході і півночі Росії, до якої залучено 150 000 військових. Утім, у Росії заперечують, що ця перевірка пов'язана з подіями в Україні.

Уранці в четвер міноборони повідомило, що війська, задіяні в цій перевірці, перекидаються в "призначені райони" - які саме, невідомо.

У Криму в ніч проти четверга невідомі захопили приміщення Кримського парламенту та уряду і повісили над ними прапор Росії.

"Дороге рішення"

"Для країни, яка часто ... виступає проти іноземного втручання в Лівії, Сирії та десь іще, дуже важливо враховувати це, розробляючи свою політику щодо суверенної держави Україна", - цитує пана Керрі агентство Reuters.

"Навряд чи є сумніви в тому, що будь-яке військове втручання, котре порушить територіальну цілісність України буде величезною і дуже серйозною помилкою", - додав державний секретар.

"Якщо якесь таке рішення було прийняте, не думаю, що воно обійдеться дешево. На мою думку, це дуже дороге рішення", - додав пан Керрі.

Він також повідомив про те, що США розглядають можливість надати фінансову допомогу Україні у вигляді кредитних гарантій на мільярд доларів.

Рух військ

У четвер вранці Міноборони повідомило, що російські війська Західного і Центрального військових округів "в рамках перевірки бойової готовності військ" приступили до великомасштабної дислокації.

"В яких регіонах і які задачі матимуть виконувати війська (сили) - командувачам армій і командирам з'єднань повідомлять офіцери Генерального штабу ВС РФ після відкриття відповідних пакетів", переданих із Генштабу, повідомляє Міноборони.

Передислокація стосується, зокрема, з'єднань, розташованих неподалік від кордонів України - Курського, Воронезького, Ліпецького.

Перевірку боєготовності військ почали 26 лютого за розпорядженням Верховного головнокомандувача.

У ній задіяно до 150 000 тисяч військових, до 90 літаків, більше ніж 120 гелікоптерів, до 880 танків, більше ніж 1200 одиниць військової техніки і до 80 суден.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заперечив, що перевірка пов'язана з подіями в Україні.