Уряд РФ розгляне питання про гуманітарну допомогу Криму

Копирайт изображения AP

Володимир Путін доручив уряду опрацювати питання про "гуманітарну допомогу" Криму.

Відповідна заява з'явилася на сайті президента РФ у четвер увечері.

У Криму розгоряється криза - після захоплення парламенту автономії невідомі з автоматами з'явилися і на території сімферопольського та севастопольського аеропортів.

У Думі в п'ятницю заявили, що Крим має право на референдум про самовизначення свого статусу.

Хоча раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров запевнив держсекретаря США Джона Керрі, що Росія непричетна до захоплення парламенту в Криму і поважатиме територіальну цілісність України.

Допомога для Сходу, Півдню і Криму

У своєму першому розпорядженні щодо України з моменту усунення президента Януковича Володимир Путін доручає уряду продовжити контакти з Києвом із економічних і торговельних питань і навіть провести консультації з іноземними партнерами про надання Україні фінансової допомоги.

Водночас окремо Росія допомагатиме Криму.

Масштабний проект із надання "гуманітарної допомоги" можуть розгорнути вже найближчими днями, заявив у п'ятницю голова комітету Думи зі зв'язків зі співвітчизниками.

"Ми були, є і будемо разом з народом братньої для нас України. В руслі цієї тези лежить рішення президента РФ про надання гуманітарної допомоги, насамперед півдню та сходу України і Криму", - сказав Леонід Слуцький.

Референдум про самовизначення

Крим - регіон із найбільшим відсотком російськомовного населення - наразі є найгарячішою точкою України.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров запевнив держсекретаря США Джона Керрі, що Росія непричетна до захоплення парламенту в Криму і поважатиме територіальну цілісність України.

Однак у п'ятницю зранку голова думського комітету із міжнародних справ Олексій Пушков заявив, що Крим має право самостійно визначити свій статус на референдумі.

"Якщо нам кажуть, що Майдан може бути джерелом влади... Чому воля народу не може бути джерелом влади і самовизначення для Криму? Я вважаю, что йому не можна в цьому відмовити", - заявив пан Пушков журналістам.

"Якщо в Криму проведуть референдум, то це буде абсолютно юридично обґрунтованою базою для зміни статусу (автономії. - Ред.), якщо населення за це проголосує", - сказав парламентар.

Фракція "Справедлива Росія" вже в п'ятницю збирається подати в Думу законопроект, який дозволить Російській Федерації оперативно приймати до свого складу нових суб'єктів, повідомялює РИА "Новости".