Аваков: озброєні люди - в аеропортах Севастополя та Сімферополя

Копирайт изображения Reuters
Image caption Люди в камуфляжі не заважають пасажирами реєструватися на рейси

У ніч проти п'ятниці в аеропортах Сімферополя та Севастополя з'явилися десятки озброєних людей. Аеропорт в Сімферополі працює нормально, в Севастополі - заблокований.

Про озброєних людей в аеропортах спершу повідомили кореспонденти з Криму, а зранку в п'ятницю ця інформація з'явилася на сторінці міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у Facebook.

За його словами, аеропорт Бельбек у Севастополі заблокований, а в Сімферополі озброєні люди перебувають на території аеропорту, але не втручаються в його роботу.

Як розповідають очевидці, озброєні люди вдягнені у військову форму без розпізнавальних знаків, а на їхніх машинах немає номерів.

За словами Арсена Авакова, вони "не приховують своєї приналежності", йдеться, пише він, про військові підрозділи флоту Росії.

На зовнішньому периметрі аеропорту Бельбек стоять пости української міліції, ситуація - напружена, але "статична". Пан Аваков назвав ситуацію "озброєним вторгненням та окупацією" в порушення міжнародних норм.

"Протистояти регулярним воєнним силам органи правопорядку не зможуть. .... Це вже не компетенція МВС. Це компетенція РНБО. Поки ще немає прямого збройного зіткнення мають говорити дипломати", - сказано в повідомленні пана Авакова.

"Народна міліція Криму"

За словами очевидців, вночі до аеропорту Сімферополя прибули на автомобілях понад сотня людей, озброєних автоматами. У п'ятницю зранку вони патрулюють будівлю по периметру ззовні.

Кореспондент Reauters також бачив, як вони заходять у центр керування польотами. Однак у пасажирському терміналі їх немає.

Мета цих людей достеменно невідома.

Чоловік, який назвався Володимиром і стверджує, що допомагає групі, сказав Reuters: "Я з народною міліцією Криму. Ми прості люди, добровольці. ... Ми прийшли до аеропорту, щоб підтримати порядок. Літаки будемо зустрічати з усмішкою - аеропорт працює в нормальному режимі".

Він додав, що не знає, звідки прибули ці люди, але, як і інші добровольці, підтримує їх.

Аеропорт у Севастополі

Про близько дві сотні озброєних людей в аеропорту та на аеродромі (розташованих поруч) повідомляє і кореспондент ВВС Україні у Севастополі.

За словами нашого кореспондента, ці люди в машинах без номерів та у формі без нашивок пізно ввечері прибули до аеропорту.

Як описує кореспондент ВВС Україна, у цих людей - російська зброя. Стоїть з десяток вантажівок, щонайменше один БТР. Про наміри цих людей поки що нічого невідомо.

Вранці в четвер група озброєних людей також захопила парламент Криму і повісила над ним російський прапор.

У ніч на четвер невідомі з автоматами захопили будівлі Верховної Ради і Ради міністрів Криму, розташовані в центрі Сімферополя, і вивісили над ними російські прапори.

Після цього парламент Криму призначив референдум про розширення повноважень автономії та відправили у відставку чинний уряд півострова.

Росія наполягає на своїй непричетності до цих подій - про це, за словами Держсекретаря США Джона Керрі, йому заявив російський міністр закордонних справ Сергій Лавров.

Пан Лавров також запевнив, що Росія поважатиме територіальну цілісність України.