Україна просить Росію видати Януковича

Віктор Янукович Копирайт изображения AP

В Генпрокуратурі стверджують, що прес-конференція Януковича в Ростові-на-Дону є підтвердженим фактом його місцезнаходження на території Росії. Тому Україна офіційно почала процедуру екстрадиції.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Генпрокуратури.

"За клопотанням слідчого, суд надав дозвіл на затримання Віктора Януковича. Як відомо, екстрадиція є видачею особи державі, компетентні органи якої розшукують її для притягнення до кримінальної відповідальності. Екстрадиція передбачає офіційне звернення про встановлення місця перебування на території запитуваної держави цієї особи та її видачу", - йдеться у повідомленні.

Міжнародне право фіксує зобов’язання держав-учасниць видавати одна одній осіб для притягнення до кримінальної відповідальності. Відносини з Російською Федерацією в галузі екстрадиції також урегульовані Європейською конвенцією про видачу правопорушників 1957 року.

"Проведення громадянином України Віктором Януковичем прес-конференції в Ростові-на-Дону є офіційно підтвердженим фактом його місцезнаходження на території Російської Федерації. А тому Генеральна прокуратура очікує після звернення до Москви найближчим часом отримати позитивну відповідь від Генеральної прокуратури РФ", - повідомляють в ГПУ.

Генеральний прокурор Олег Махніцький вважає останні заяви Януковича під час прес-конференції у Ростові-на-Дону безвідповідальними і такими, що не сприяють політичній стабілізації в України в цілому, та Криму, зокрема, а також спрямованими на загострення нинішнього громадянського конфлікту на півострові.

Під час прес-конференції в Ростові-на-Дону пан Янукович заявив, що потрапив до Росії з Криму за допомогою "патріотично налаштованих офіцерів". Віктор Янукович називає себе дійсним президентом України і заявляє, що його ніхто не усував.