Новий прем'єр Криму попросив Путіна "забезпечити мир"

Сергій Аксьонов Копирайт изображения UNIAN
Image caption Верховна Рада Криму проголосувала за призначення Сергія Аксьонова у четвер

Новий голова уряду Криму Сергій Аксьонов звернувся до президента Росії Володимира Путіна з проханням сприяти у забезпеченні миру і спокою на території регіону.

Аксьонов, призначений на посаду в четвер, виступив у суботу вранці з повідомленням.

"Розуміючи свою відповідальність за життя і безпеку громадян, я звертаюся до президента Російської Федерації Володимира Путіна [з проханням] про надання сприяння у забезпеченні миру і спокою на території АР Крим", - йдеться у заяві Аксьонова.

Він оголосив, що тимчасово перепідпорядковує собі всі силові структури Криму - МВС, СБУ, збройні сили, МНС, флот, - а також податкову і прикордонну служби.

"Всім командирам виконувати тільки мої накази і розпорядження. Незгодних прошу залишити службу", - йдеться у заяві Аксьонова.

Останніми днями невідомі озброєні люди взяли під свій контроль адміністративні будівлі і аеропорти Криму. У ніч на п'ятницю на території аеропорту Сімферополя з'явилися схожі на спецназ збройні частини у військовій формі без розпізнавальних знаків.

Виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов заявив, що ці люди - російські військові, і звинуватив Москву у військовій агресії в Криму.

"Я особисто звертаюся до президента Путіна з вимогою негайно припинити провокацію і відкликати військових з Автономної Республіки Крим і працювати виключно в рамках підписаних угод", - заявив він на брифінгу в українському парламенті в п'ятницю ввечері.

Президент США Барак Обама застеріг, що Москві доведеться заплатити високу ціну у разі військового вторгнення до України.