У Донецьку вимагають відставки місцевої влади

Донецьк Копирайт изображения Getty

Кілька тисяч людей прийшли до будівлі Донецької обласної державної адміністрації із прапорами Росії.

Учасники стихійної акції вимагають відставки голови обласної держадміністрації Андрія Шишацького, міського голови Олександра Лук'янченка і невизнання чинної влади в Києві.

Із флагштока перед будівлею зняли український прапор та на його місце підняли прапор Росії.

Одним із організаторів акції є рух "Народне ополчення Донбасу". Його лідер Павло Губарєв напередодні на сесії міської ради зажадав від місцевої влади припинити перерахування податків до державного бюджету і не виконувати вказівки з Києва.

У суботу в центрі міста відбулися дві акції: одна – на підтримку чинної регіональної влади, інша – проти.

Учасники мітингу біля обласної державної адміністрації виступили за єдину і неподільну Україну, але застерегли політиків від спекуляцій на питаннях мови, історії тощо.

Присутні на іншому мітингу, який відбувся на площі Леніна, зажадали відставки місцевих чиновників, а потім рушили до будівлі облдержадміністрації. Учасники ходи несли великий прапор Росії та скандували "Росія! Росія!"

Вхід до облдержадміністрації ззовні охороняли два десятки бійців підрозділу "Грифон". Через півгодини протистояння бійці вийшли крізь натовп, знявши шоломи, і стали вздовж стіни. Протестувальники зустрічали міліціонерів оплесками і підходили тиснути руки.

На площі біля облдержадміністрації готують сцену. Свою акцію протестувальники оголосили безстроковою.

Керівники області й міста перебувають всередині будівлі. Двері й вікна першого поверху закриті ґратами, спеціально встановленими цього тижня.

Новини на цю ж тему