У Росії відкрили справу проти Яроша

Ярош, правий сектор Копирайт изображения AFP
Image caption Лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти лідера українського руху "Правий сектор" Дмитра Яроша.

Слідчі побачили в діях політика ознаки публічних закликів до здійснення терористичної та екстремістської діяльності з використанням ЗМІ.

Багатьох росіян обурило повідомлення, яке з'явилося на сторінці "Правого сектора" в соціальній мережі "вКонтакте", в якому Дмитро Ярош нібито закликає лідера північнокавказького підпілля Доку Умарова підтримати Україну.

Але в організації заявили, що не зверталися до Умарова з таким закликом і що їхню сторінку в соціальній мережі зламали.

Інформаційні війни

"На думку слідства, у своїх виступах глава ультранаціоналістичної української організації "Правий сектор" Дмитро Ярош публічно закликає антиросійські сили до екстремістських дій і терору на території Росії", - ідеться в повідомленні.

СКР збирається клопотати про взяття Яроша під варту в якості запобіжного заходу та про оголошення його в міжнародний розшук.

У Росії також заблокували сторінку "Правого сектора" "вКонтакте".

"Сторінка організації наразі заблокована, але вона намагається мігрувати, у зв'язку з чим ми постійно ведемо роботу з адміністрацією мережі, щоб оперативно закривати і блокувати сторінки організації, які з'являються за іншими адресами", - заявив у неділю "Інтерфаксу" речник Роскомнагляду Вадим Ампелонський.

Водночас "Правий сектор" заявляє, що не причетний до появи скандальної сторінки.

"Нашу сторінку було на півгодини заблоковано. Також був зламаний акаунт одного з адміністраторів групи. Зараз такої новини на нашій сторінці немає. Оригінальними новинами групи є лише ті, які наразі опубліковані", – заявив речник руху Артем Скоропадський "Радіо Свобода".

Погрози Кадирова

"Правим сектором" зацікавився і президент Чечні Рамзан Кадиров.

"Правоохоронні органи нашої республіки перевірять наявність зв'язків між терористами Північного Кавказу та представниками "Правого сектора". Якщо інформація підтвердиться, наша відповідь буде справедливою і жорсткою. Кожного притягнемо до відповідальності згідно з російським законодавством", - цитує Кадирова IТАР-ТАPС.

Трохи раніше глава Чечні пообіцяв у своєму Instagram виписати Ярошу, як і Умарову, квиток туди, "звідки ніхто ще не повернувся".

Минулого тижня Рамзан Кадиров також заявляв про те, що в Україні утискають чеченців.

Глава Інгушетії Юнусбек Євкуров вважає, що цим зверненням "Правий сектор" поставив себе в один ряд з "міжнародними терористичними організаціями".