Наливайченко: за життя Януковича відповідає Росія

Наливайченко
Image caption В.о. глави СБУ заявив, що у розшуку колишніх високопосадовців його відомству нема чим хвалитися.

Служба безпеки України закрила всі раніше відкриті кримінальні провадження проти учасників мирних акцій протесту, повідомляє виконувач обов’язків глави спецслужби.

У той же час, за словами Валентина Наливайченка, "не може бути жодних компромісів" стосовно колишніх посадовців та "іноземних снайперів", які причетні до масових вбивств в Києві.

В.о. глави СБУ заявив, що зараз його відомство крок за кроком відновлює ситуацію з безпекою в державі. Він визнає, що можливості СБУ на території Криму наразі є обмеженими.

Видача обов’язкова

Керівник СБУ відмовився коментувати чутки про смерть поваленого президента України Віктора Януковича, котрі у вівторок поширилися у соціальних мережах. Водночас він поклав відповідальність за життя та здоров’я Віктора Януковича на Росію.

"Інформація щодо життя і здоров’я (Віктора Януковича) – це відповідальність тієї країни, яка останньою показала його всім ЗМІ. Я вважаю, саме вони тепер мають заявити, що наш громадянин Янукович перебуває в безпеці, його життю і здоров’ю нічого не загрожує, тому що він має бути перед справедливим судом України", – заявив він.

Пан Наливайченко додав, що видача громадянина України, що перебуває в розшуку, є обов’язковою. Правоохоронні органи України напередодні надіслали російським колегам відповідний запит.

Президент Росії Володимир Путін припустив, що життя Віктора Януковича, якби він залишився на території України, було б під загрозою.

"Смерть – це найпростіший спосіб позбавитися легітимного президента. Я думаю, його б убили", – сказав він, додавши, що Віктор Янукович зараз "живий-здоровий".

"Іноземні снайпери"

Валентин Наливайченко сказав, що СБУ закрила всі десять проваджень, котрі відомство порушило проти учасників мирних протестів.

У той же час, він повідомив, що правоохоронні органи не запропонують "жодного компромісу" колишнім та нинішнім співробітникам силових структур, які "переодягалися і ночами чинили терор проти мирного населення", а також високопосадовцям та "іноземним снайперам", причетним до масових вбивств у центрі Києва.

Він заявив, що розшук підозрюваних у причетності до масових вбивств перебуває "у повномасштабному стані", визнавши, що "поки що вихвалятися нема чим".

Пан Наливайченко відмовився конкретизувати інформацію стосовно "іноземних снайперів", припустивши, що інформація з цього приводу від Генеральної прокуратури, котра розслідує цю справу "не забариться".

Так само в.о. глави СБУ не коментував оприлюднену напередодні прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком інформацію про введення попередньою владою іноземної агентури до низки силових відомств України, в тому числі - до СБУ.

"Дайте нам можливість відпрацювати це питання", – заявив він і нагадав, що нове керівництво силових відомств вже призначено.

"Саботажу і спротиву (новому керівництву СБУ) немає", – резюмував Валентин Наливайченко.

Кримські проблеми

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

За словами пана Наливайченка, протягом останнього часу порушено одинадцять справ щодо посягання на територіальну цілісність України та захоплення влади в окремих регіонах країни.

Керівник спецслужби визнав, що його відомство "фактично позбавили можливості допомагати нашим та іноземним громадянам в Криму у забезпечення їхньої особистої безпеки".

Звернення до "контрпартнерів з російської сторони" з проханням дати СБУ можливість виконувати свої функції залишилось без відповіді.

За даними пана Наливайченка, станом на понеділок на території Криму перебувало 16 тисяч російських військових. Він визнав, що угоди, котрі підписувалися українським керівництвом протягом останніх трьох років, визначають максимальну кількість російської воєнної присутності у 25 тисяч чоловік.

"Питання у використанні цих військ. Україна протягом останніх днів побачила, що це зовсім не мирний контингент. У жодній угоді немає жодного натяку на використання хоч 25, хоч 16 тисяч військових проти українського мирного населення", – заявив він.

За словами пана Наливайченка, саме кримські вузли "Укртелекому" є джерелом проблем з телефонним зв’язком, про які останнім часом повідомила низка депутатів парламенту.

В.о. глави СБУ заявив, що об’єктом подібної атаки став і його мобільний телефон, а зараз відомство вживає всіх зусиль, аби відновити безпеку комунікаційних каналів.