Путін: Росія не розглядає приєднання Криму

Володимир Путін Копирайт изображения Reuters

Президент Росії заперечує, що в Україну були введені російські війська, а військових без розпізнавальних знаків назвав самообороною Криму.

Володимир Путін заявив, що Росія залишає за собою право використовувати всі наявні у нас засоби для захисту громадян на території України.

Він також Росії назвав нелегітимною нову українську владу, а Віктора Януковича назвав президентом без майбутнього.

Володимир Путін заявив, що необхідності використовувати війська в Україні поки немає, але можливість така є. У той же час, загрози економічних санкцій, на адресу Росії Володимир Путін вважає "контрпродуктивними і шкідливими".

Прес-конференція президента Росії була несподівано скликана у його підмосковній резиденції у Ново-Огарьово.

Зупинити свавілля

Володимир Путін заявив, що бачить в Україні "розгул неонацистів, націоналістів, антисемітів.

За його словами, Росія залишає за собою право "використати всі засоби" для того, щоб зупинити поширення цього свавілля у східні регіони і в Крим.

"Якщо ми побачимо, що це свавілля починається в східних регіонах, якщо люди попросять нас про допомогу, а офіційні звернення чинного легітимного президента (Віктора Януковича – Ред.) у нас вже є, то ми залишаємо за собою право використовувати всі наявні у нас засоби для захисту цих громадян", - сказав пан Путін на зустрічі з журналістами.

"Ми вважаємо, що це цілком легітимно. Це крайній захід. І більше того, я хочу ще сказати: ми вважали, вважаємо і вважатимемо, що Україна наш не тільки найближчий сусід, а, дійсно, наша братська республіка" , - заявив пан Путін.

Самооборона в Криму

Президент Росії стверджує, що військові об’єкти в Криму блокують не російські військові, а загони самооборони в Криму. На зауваження журналіста, що форма цих людей дуже нагадує російську, Володимир Путін відповів, що таку уніформу можна придбати в будь-якому магазині.

"Що там (в Криму - Ред.) відбувалося: люди приходили, блокували озброєні підрозділи і домовлялися з ними про те, що вони повинні підкоритися вимогам і волі народу, що проживає на цій території" , - описав президент Росії ситуацію в Криму.

За словами пана Путіна, на півострові все озброєння без єдиного пострілу перейшло в руки народу Криму. Володимир Путін зауважив, що напружена ситуація в Криму з можливим застосуванням збройних сила вичерпана.

Він також заявив про відсутність у Росії наміру приєднати Крим. За його словами, такий варіант не розглядається.

У той же час представник США в ООН Саманта Пауер під час екстреного засідання Радбезпеки ООН 3 березня заявила, що ситуація в Криму - це інтервенція Росії та акт прямої агресії проти суверенної держави.

А представник Франції Жерар Аро під час виступу на зауважив: "Ми всі знаємо, що контроль над Кримом взяли на себе військові частини (Росії. - Ред.). Вони вже були там, вони просто окуповують українську територію, і це факт! Інтернет та телебачення справді існують, російські солдати не ховаються зі своїми діями".

Невизнання влади України

За словами пана Путіна, Україна опинилася в хаосі і нинішню владу в Києві він не вважає легітимною.

Президент Росії зазначив, що у нової влади України немає загальнонаціонального мандата на проведення внутрішньої й зовнішньої економічної політики, а тим більше на визначення майбутнього України.

"Це антиконституційний переворот, збройне захоплення влади. З цим ніхто не сперечається. Хто з цим сперечається? Питання для мене, на яке не можу відповісти ні я, ні мої колеги, з якими я дуже багато обговорював цю проблему по телефону, - навіщо це зробили? - запитав пан Путін. - Навіщо потрібно було займатися незаконними, антиконституційними діями і втягувати країну в той хаос, в якому вона сьогодні опинилася".

Він зазначив, що в контакті з нинішнім керівником уряду України Арсенієм Яценюком перебуває російський прем'єр Дмитро Медведєв , а голова Держдуми Сергій Наришкін підтримує контакти з нинішнім головою Верховної Ради Олександром Турчиновим. У той же час за словами пана Путіна, до виборів йому контактувати там ні з ким.

Відповідаючи на питання, чи визнає Росія результати президентських виборів в Україні, Володимир Путін сказав: "Дивлячись як вони будуть проходити. Якщо вони будуть проходити при такому ж терорі, який ми зараз бачимо в Києві, не визнаємо".

Російський президент заявив також, що корупція в Україні досягла таких меж, що "і не снилися в Росії", і що ні за якої влади простим українцям не жилося добре.

Янукович без майбутнього

Президент Росії заявив, що "єдиним легітимним президентом України є Віктор Янукович". За словами Володимира Путіна, відповідно до угоди, укладеної між владою та опозицією за посередництва ЄС 21 лютого, Віктор Янукович і так позбувся б влади, бо він не мав шансів переобратися на новий термін.

"Я думаю , що політичного майбутнього у нього (Януковича – Ред.) немає. Я йому про це сказав", - заявив Володимир Путін.

Торкаючись мотивів забезпечення безпеки усунутому українському лідеру, президент Росії пояснив це рішення гуманізмом.

"Ми зробили це, виходячи з гуманітарних міркувань… Маючи на увазі, що смерть - це найпростіше, щоб позбутися легітимного президента, ось це і сталося б. Я думаю, що його просто б убили", - додав президент РФ.

Бойкот Паралімпіади в Сочі

Володимир Путін назвав цинізмом намір або спроби зриву проведення зимових Паралімпійських ігор у Сочі.

"Якщо хтось спробує зірвати, то це означає тільки одне: у людей, які почнуть або можуть почати такі спроби, насправді немає нічого святого", - зазначив російських президент.

4 березня Національний паралімпійський комітет України оголосив, що може бойкотувати Паралімпіаду-2014 в Сочі, якщо Росія не виведе свої війська з території України. Зимові Паралімпійські ігри відкривають 7 березня, в п'ятницю.

Раніше стало відомо про те, що на Паралімпійські ігри в Сочі не поїдуть делегації офіційних осіб США та Великої Британії.

Представник Ради національної безпеки США Кейтлін Хейден заявила, що президент Барак Обама "продовжує підтримувати всіх американських атлетів, які візьмуть участь в Паралімпіаді", але у зв'язку з ситуацією в Україні адміністрація вирішила не направляти в Сочі свою делегацію.

Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про своє рішення на сторінці в Twitter: "Через серйозну ситуацію в Україні (глава МЗС - Ред.) Вільям Хейг і я вирішили, що було б неправильно британським міністрам відвідувати сочинську Паралімпіаду".

Критика Заходу

Західні країни назвали дії Росії щодо України нелегітимними і заявили, що військове втручання буде порушенням міжнародного права. Країни-учасниці G7 заявили, що призупиняють участь у зустрічах в рамках підготовки до саміту "Великої вісімки" в Сочі.

Натомість, за словами російського президента, будь-які загрози, в тому числі економічних санкцій, на адресу Росії "контрпродуктивні і шкідливі".

"Не хочуть приїжджати - не треба", - прокоментував він ситуацію з самітом "Великої вісімки".