На сході і півдні України почалася нова хвиля мітингів

Image caption Донецькі протестувальники не визнають нової української влади

У Донецьку, Харкові, Миколаєві та Запоріжжі в середу пройшли проросійські мітинги, учасники яких вимагали федералізації України та проведення місцевих референдумів щодо статусу регіонів.

Над будівлею Донецької облдержадміністрації вже вдруге за тиждень підняли прапор Росії.

У Харкові ініціативна група зустрілася з помічником губернатора і передала йому свої вимоги.

У Миколаєві також обіцяли штурм ОДА, але він поки що не відбувся.

Донецьк

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Як повідомляє кореспондент BBC Україна в Донецьку, у середу перед місцевою ОДА зібралися кількасот протестувальників під прапорами Росії і Радянського Союзу. Люди кричали "Росія!" і "Донбас!".

Вони не визнають нової центральної влади і вимагають провести референдум про самовизначення регіону, а також припинити перераховувати податки до Києва.

У якийсь момент мітингувальники прорвалися крізь кордон бійців внутрішніх військ і міліції і спробували штурмувати будівлю.

Входи до неї були закриті металевими ґратами, але за якийсь час двері відчинили зсередини, і протестувальники вільно увійшли до адміністрації, після чого - підняли над нею російський прапор.

Це вже другий такий інцидент: триколор уже вивішували над будівлею 1 березня, але в середу вранці державний прапор повернули, як виявилось - не надовго.

Після цього кількасот протестувальників вирушила на площу Леніна, щоб провести мітинг.

Там також зібралися кілька тисяч людей, які виступають за мир і єдність України. Два табори розділив кордон міліції, але проросійські мітингарі кидали в опонентів яйця, димові шашки, а також виривали прапори і плакати.

Врешті-решт сутички переросли в масову бійку, у якій постраждали 7 людей. Одного з них навіть шпиталізували. Очевидці кажуть, що постраждалі - це ультрас "Шахтаря", які захищали проукраїнських мітингарів від проросійських.

Тим часом начальник обласної міліції Роман Романов написав заяву про лікарняний з подальшим виходом на пенсію.

Харків

У центрі Харкова в середу зібралися кілька тисяч людей з прапорами Росії, повідомляє кореспондент BBC Україна.

Офіційних повідомлень про цей мітинг від якоїсь політичної сили не було, лише повідомлення в соціальних мережах.

Сцени, каже наш кореспондент, немає. Частина людей залишилася під пам'ятником Леніна, інша частина з криками "Росія!" та "Референдум!" підійшла до облдержадміністрації. Від будівлі їх відділяв кордон міліції.

До мітингарів вийшов помічник харківського губернатора і запросив ініціативну групу на переговори.

Та висунула низку вимог: федералізація України; проведення референдуму про самовизначення регіону; надання російській мові статусу державної; народне обрання, а не призначення губернатора.

У разі невиконання цих вимог протестувальники погрожували звернутися до Росії по допомогу.

Помічник губернатора запропонував людям оформити вимоги юридично грамотною мовою і прийти у четвер.

Миколаїв

У Миколаєві місцеві активісти вже кілька днів анонсують штурм адміністративних будівель у соцмережах.

Як каже місцевий кореспондент ВВС Україна, нещодавно в місті з'явилися листівки, які закликають до приєднання Миколаївської області до Росії. Управління СБУ в Миколаївській області відкрило у зв'язку з цим кримінальне провадження.

У центрі міста біля пам'ятника Героям-Ольшанцям протягом тижня збираються мітинги, на яких проросійські активісти закликають до невизнання чинної державної влади та зміни місцевої, звучать проросійські гасла.

У середу близько тисячі людей також зібралися на акцію, серед них - багато пенсіонерів. Неподалік стоять молодики з бітами.

Будівлі ОДА та міськвиконкому охороняють кордони міліції та громадяни, які зголосилися захищати адмінбудівлі - їх також близько тисячі.

Перед проросійськими протестувальниками виступили губернатор Миколаївської області Микола Романчук та голова облради Тарас Кремінь. Вони намагалися заспокоїти людей, але безуспішно.

Запоріжжя

Копирайт изображения UNIAN
Image caption У Запоріжжі очікували на провокації, але обійшлося без цього

У Запоріжжі мітинг був досить скромний - кілька десятків людей під російськими прапорами зібралися біля приміщення ОДА і близько сотні - біля мерії.

До них вийшли губернатор області і мер міста, повідомляє кореспондент BBC Україна.

Міліція і сили Народної самооборони чекали провокацій, зокрема спроб зняти державний прапор, але цього не трапилося.