Саміт у Брюсселі: лідери ЄС обговорюють відсіч Росії

Прапори ЄС

В четвер у Брюсселі проходить екстрений саміт, на якому лідери країн Євросоюзу вирішують, як реагувати на розгортання російських військ у Криму.

Деякі члени ЄС, особливо східноєвропейські країни, наполягають на жорстких санкціях проти Росії. Інші під проводом Німеччини вважають, що роль Євросоюзу має бути посередницькою.

У саміті бере участь прем'єр-міністр тимчасового уряду України Арсеній Яценюк.

У середу в Парижі пройшли переговори між міністрами зовнішніх справ західних держав і Росії щодо української кризи. Вони завершилися без істотних результатів.

Що може зробити ЄС?

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон сподівається, що йому вдасться переконати партнерів по ЄС у тому, що Володимир Путін має заплатити певну ціну за окупацію Криму, повідомляє політичний редактор BBC Нік Робінсон.

На боці Британії в цьому - Швеція, Польща та інші країни Східної Європи.

Вони вимагатимуть не лише призупинити переговори з Росією щодо безвізового режиму та енергетики, але й пригрозити російському керівництву адресними санкціями, додає кореспондент. Утім, наразі ідеться лише про погрозу, а не запровадження таких санкцій.

Група інших країн просуватиме ідею переговорів як найкращого способу розрядити кризу.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель, на думку оглядачів, боїться, що радикальні кроки можуть завадити спробам розпочати діалог між Росією та Україною.

На думку кореспондента BBC у Брюсселі Кріс Морріс, на саміті можуть запровадити символічні санкції, наприклад призупинити переговори щодо лібералізації візового чи торгівельного режиму.

Більш серйозні заходи малоймовірні, вважає кореспондент. Ідея, швидше за все, полягає в тому, щоб висловити підтримку Україні і продовжувати говорити з Росією.