У Криму знову побили журналістів

Журналісти у Криму Копирайт изображения AFP
Image caption Представник ОБСЄ Дунья Міятович каже, що повідомлення про побиття і залякування журналістів у Криму надходять щодня

Українських і російських журналістів, що перебували поруч із військовою частиною тактичної групи "Крим" в ході її штурму, побили.

Зокрема, головний редактор каналу ATR Лілія Буджурова написала у п'ятницю ввечері у себе на Facebook, що напад вчинили "дружинники Аксьонова".

"Журналісти жорстоко побиті, за автомобілем, у якому перебуває Олена Механік (Журналістка телеканалу "Інтер". - Ред.), була організована погоня. Машину розбили, відібрали камери", - написала Лілія Буджурова.

Згодом вона повідомила, що Олена Механік і її оператор - у лікарні швидкої допомоги в Сімферополі: "Кажуть, що з нею все у порядку".

Окрім того, телеканал "Дождь" повідомив, що в ході штурму тієї ж частини "сили самооборони Криму" побили російського журналіста Павла Нікуліна.

"Напав чоловік у масці, з георгіївською стрічкою, дужий. Сказав, що з Росії", - написав журналіст у себе на Twitter.

Координатор Молодіжного крала партії "УДАР Віталія Кличка" Дмитро Білоцерківець, який був присутній під час штурму військової частини, стверджує, що приблизно 40-50 солдатів російського війська потрапили всередину, а потім їм дали команду відходити. Їх відхід, пише він, забезпечували ті, кого називають "самообороною", але пан Білоцерківець вважає, що то були бійці "Беркута".

"Такого моторошного свавілля над журналістами я ще бачив... Їх просто місили... Били, добивали на землі, прямо помста журналістам від "Беркута". Сильно побили журналіста-стрімера "5 каналу" і російського журналіста", - написав він у себе на Facebook.

За його словами, у побитих журналістів повідбирали телефони, планшети, а в декого - гаманці.

"Коли почали розкидати журналістів, ми заскочили у машину і закрилися. Кримська самооборона топталася мирно, але раптом серед них всикочили двоє в масках і з криками "не знімати" стали валити журналістів. Ніби всі живі і без серйозних травм", - написав у себе на Facebook голова Комітету виборців України Олександр Черненко, який також був на місці події.

"Ті, хто били, робили це професійно. За всіма ознаками працівники "Беркуту", - додав він.

Штурм з КаМАЗом

У п'ятницю ввечері керівник Військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук повідомив, що військові Російської Федерації проникли на територію командного пункту тактичної групи "Крим".

Нападники захопили командира частини генерал-майора Олега Струцинського, але згодом відпустили його.

За словами керівника кримського медіацентру міністерства оборони Владислава Селезньова, ворота пункту ТГ "Крим" протаранили КаМАЗом. Особовий склад заховався у бункері. Сторони ведуть переговори.

Дмитро Тимчук також написав, що "козаки" без підтримки російських військових штурмують військову частину на мисі Фіолент: "У хід йдуть світлошумові гранати".

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вже закликала ОБСЄ відрядити до Криму спостережну місію через напади на журналістів і активістів.

Водночас представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович, повернувшись з України, заявила, що нинішня ситуація у країні спричинила кризу свободи медіа.

"Я надзвичайно занепокоєна ситуацією зі свободою ЗМІ, ми бачимо випадки залякування, побиття і цензури співробітників медіа щодня", - сказала вона.

Раніше у п'ятницю в ОБСЄ заявили, що команді спостерігачів із 23 країн вже другий день поспіль не дозволили в'їхати до Криму.