Російським губернаторам погрожують через Крим

Крим Копирайт изображения Getty

Слідчі порушили кримінальні справи за фактами погроз низці губернаторів російських регіонів. Погрози адресовані їм невідомими у зв'язку з подіями в Україні, зокрема в Криму.

Так, глава Воронезької області Олексій Гордєєв у четвер отримав електронного листа від "священного братства" Чорний Хрест", члени якого оголосили губернатору "безстроковий ультиматум, який не можна скасувати", зажадавши "публічно оголосити про неприйняття курсу президента Росії" в ситуації з Україною.

Автори послання запропонували губернатору обрати з декількох варіантів дій той, який він вважає для себе прийнятним, зокрема і "публічно заявити про бажання Воронезької області увійти до складу України" або "накласти на себе руки". Інакше відправники погрожували "почати переслідування з метою ліквідації" адресата листа.

Аналогічні погрози надійшли главам Курської, Брянської та Бєлгородської областей, а також керівникам інших регіонів, повідомляє Слідчий комітет Росії.

"Незважаючи на абсурдність, безглуздість і, якщо навіть не сказати, дурість подібних вимог, самі погрози сприймаються цілком реально. У зв'язку з цим Слідчий комітет має намір встановити осіб, що стоять за цими погрозами, і притягнути їх до кримінальної відповідальності, звичайно, перевіривши їх осудність", - заявив офіційний представник російського відомства Володимир Маркін.

За фактом погроз на адресу пана Гордєєва слідство порушило кримінальну справу "про погрозу застосування насильства щодо представника влади або його близьких, у зв'язку з виконанням ним своїх посадових обов'язків".

Стаття передбачає до 5 років ув'язнення.

Поки слідчі не повідомляють про те, хто може бути автором листа. За словами губернатора Воронезької області, ультиматум, за попередніми даними, надійшов з Львівської області України.

"Хотів би ще раз наголосити, що подібні погрози ніяк не порушать наші братерські відносини з народом України. Ми завжди будемо розуміти, що це дії не народу України, а радикальної терористичної організації, яка, очевидно, має намір зруйнувати обидві держави - і Росію, і Україну", - заявив воронезький губернатор.

Він також звернувся до влади України з проханням розібратися з місцевими радикалами і вжити заходів щодо заборони діяльності подібних організацій.

У п'ятницю голова комітету Держдуми з безпеки Ірина Ярова запропонувала об'єднати кримінальні справи про погрози на адресу російських губернаторів.

Крім того, у п'ятницю Слідчий комітет Росії відкрив кримінальну справу проти відомого активіста "Правого сектору" Олександра Музичка через тортури солдат у Чечні. Сам пан Музичко відкидає звинувачення.

Третього березня Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти лідера українського руху "Правий сектор" Дмитра Яроша.