Спостерігачів ОБСЄ знову не пустили до Криму

Блокпост, Крим Копирайт изображения OSCE
Image caption Блокпост поблизу Армянська, який не вдалося пройти команді ОБСЄ

В ОБСЄ заявляють, що озброєні силовики знову не пустили військових спостерігачів цієї організації до Криму.

Спостерігачі, які представляють 23 країни, спробували потрапити на півострів через Армянськ, де їх не пропустила проросійська воєнізована охорона.

Охоронці зробили в повітря попереджувальні постріли, постраждалих немає, повідомляє інформагенція АР.

У четвер і п'ятницю спостерігачам теж не вдалося потрапити на півострів. Їх зупинили озброєні люди без розпізнавальних знаків, сказано на сайті ОБСЄ.

Водночас по фотографіях на сайті видно, що серед силовиків на блок-пості є люди у формі українського "Беркута".

Раніше повідомляли, що ОБСЄ на прохання Києва направила до Криму групу беззбройних міжнародних спостерігачів у складі 35 людей - представників Великої Британії, Угорщини, Німеччини, Данії, Ірландії, Канади, Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Словаччини, США, Туреччини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції та Естонії.

У штаб-квартирі ОБСЄ у Відні, передає кореспондент ВВС, "переважно" підтримують необхідність запровадження довгострокової моніторингової місії в Україні. Втім, за словами однієї делегації, для проведення такої місії немає інструкцій - це делегація з Росії.

Довгострокова місія ОБСЄ складалася б зі значно більшої кількості людей, ніж нинішня невелика команда, але рішення з цього приводу мають підтримати усі члени організації, в тому числі і Росія.

Українська сторона намагається залучити інституції ОБСЄ до вирішення нинішньої кризи у Криму. Цю ідею підтримують США.

Росія наполягає, що її військових немає у Криму, а озброєних людей в однострої без шевронів, які блокують військові об'єкти на території Криму, позиціонують як бійців місцевої самооборони.

Однак США та ЄС вже запровадили низку санкції стосовно Росії через ескалацію протистояння на українському півострові.

Безпека журналістів

Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович, повернувшись з України, у п'ятницю заявила, що нинішня ситуація у країні спричинила кризу свободи медіа.

"Я надзвичайно занепокоєна ситуацією зі свободою ЗМІ, ми бачимо випадки залякування, побиття і цензури співробітників медіа щодня. Я закликаю усіх тих, хто несе за це відповідальність, зупинити інформаційну війну, підтримати безпеку журналістів у Криму та інших місцях і негайно взятися за деескалацію, дозволивши ЗМІ працювати вільно", - заявила пані Міятович.

За її словами, у кризових ситуація співробітники засобів масової інформації опиняються серед перших, кого атакують з метою позбавити громадян доступу до інформації з різних джерел.

"Найбільшою проблемою є безпека журналістів. На додачу, у Криму заблокували сигнали українських телеканалів, включно із незалежною Чорноморською телерадіокомпанією", - додала представник ОБСЄ.

Вона також повідомила, що татарські журналісти перебувають під політичним тиском з боку адміністрації державної телекомпанії "Крим", а доступ до офіційної інформації з боку місцевої влади надають тільки лояльним співробітника медіа.

Останніми днями з півострова надійшло кілька повідомлень про побиття журналістів. Зокрема, "5 канал" заявив, що їхню знімальну групу побили невідомі біля командування військо-морських сил України у Севастополі. А в Сімферополі група молодиків атакувала двох журналістів німецької газети "Більд".

Військові також на деякий час затримали знімальну групу ВВС біля однієї з баз у Криму.