У Москві узгоджують з мерією проукраїнський мітинг

Мітинг у Москві Копирайт изображения Reuters

Організатори "Маршу миру" - акції протесту на підтримку суверенітету України - погодилися на пропозицію мерії Москви провести ходу по Бульварному кільцю, повідомив російський опозиціонер Петро Царьков.

Офіційну відповідь організатори нададуть московській мерії у вівторок, написав він у своєму блозі в мережі Twitter.

Акція запланована на 15 березня. Відповідно до запропонованого мерією маршруту, починаючи з 14:00 демонстранти пройдуть ходою від Пушкінської площі по бульварах до проспекту Академіка Сахарова, після цього там о 15:00 відбудеться мітинг.

Як сказано у групі заходу в мережі Facebook, учасники акції висловлять протест проти "порушення Росією суверенітету України та фактичного збройного вторгнення Росії до Криму".

Організатори маршу звернулися до українців із закликом приїхати до Москви, щоб взяти участь у марші. Петро Царьков написав у Twitter, що вони також будуть "не проти", якщо учасники принесуть покришки.

Попередні акції проти військового втручання Росії в Криму, які проходили в Москві і Санкт-Петербургу, були стихійними і закінчувалися масовими затриманнями.

Особливу увагу громадськості привернуло затримання в Санкт-Петербургу 75-річного блокадника Ігоря Андрєєва, якого оштрафували за пікет з плакатом "Миру мир". На акції 2 березня цей плакат у нього вихопив і розірвав скандальний політик, член Законодавчих зборів Петербурга Віталій Мілонов.

Натомість учасники мітингу "на підтримку жителів Криму", який у п'ятницю відбувся на Василівському спуску в Москві, звернулися до російської влади з закликом терміново почати процедуру прийняття Криму до складу Росії.

Вони тримали в руках таблички "Віримо Путіну", "Крим - російська земля", "Своїх не здаємо" тощо.

Нині на території Криму перебуває чимало російських військових, які блокують та захоплюють військові об'єкти України.

Кремль заявляє, що це представники місцевої самооборони та спростовує інформацію про те, що це російські військові.

Наступної неділі у Криму запланований референдум щодо статусу півострова, який у Києві вважають нелегітимним.