Європарламент закликав Росію вивести війська з України

Європарламент Копирайт изображения Reuters

Європарламент закликав Росію вивести війська з території України. Про це сказано в резолюції, ухваленій у четвер у Страсбургу.

Депутати засудили "акт агресії" в Криму як такий, що порушує міжнародне право. Вони також засудили плани Криму провести референдум щодо приєднання до Росії та попередили Москву про санкції.

Референдум у Криму, невизнаний Києвом, запланований на 16 березня.

На території півострова залишаються російські військові, хоча Кремль продовжує заявляти, що це - самооборона Криму.

"Жодної дискримінації"

Ухвалена у четвер резолюція закликає Росію негайно вивести з України війська, які незаконно там розміщені. У документі також сказано, що Росія створює загрозу безпеці Європейського Союзу.

Європарламент називає нелегітимним та незаконним референдум, запланований на 16 березня, нагадуючи, що, згідно з Конституцією України, Крим не може проводити подібний референдум.

Члени Європарламенту також називають "цілком необґрунтованими" цілі Росії щодо захисту російськомовних мешканців Криму, оскільки вони не зазнають "жодної дискримінації".

Європарламент також засудив те, що російська пропаганда називає "фашистами" учасників протестів проти політики Віктора Януковича .

Захист меншин

Водночас парламентарі закликали Україну поважати права національних меншин, включно з російськомовними українцями, та закликали до нового мовного режиму для підтримки всіх мов меншин.

Депутати також привітали рішення виконувача обов'язків президента України ветувати скасування мовного закону.

Європарламент звернувся до країн Європейського Союзу, закликаючи їх бути одностайними щодо Росії. Депутати також заявили, що у випадку російської анексії Криму ЄС повинен швидко відреагувати запровадженням ембарго на зброю, візовими обмеженнями, замороженням активів та іншими діями щодо російських компаній, згідно з законодавством ЄС.

Європарламент також закликав у резолюції до подальшої візової лібералізації у відносинах з Україною: зокрема до "тимчасової дуже просто недорогої візової процедури".

Депутати також зазначили, що співпраця між ЄС та Росією на рівні парламентів не може відбуватися "як завжди".