Російські війська проводять навчання на кордоні з Україною

російська армія Копирайт изображения AFP
Image caption Росія стверджує, що навчання не пов'язані із ситуацією в Україні

Збройні сили Росії нарощують інтенсивність польових навчань на полігонах Ростовської, Білгородської, Тамбовської та Курської областей. Як повідомила прес-служба міністерства оборони РФ, навчання повинні продовжитися до кінця березня.

Основна мета навчань, як наголоcили у повідомленні міністерства оборони, - всебічна перевірка злагодженості підрозділів з подальшим виконанням навчально-бойових завдань на незнайомій місцевості і невипробуваних полігонах.

Особливу увагу також надають умінню підрозділів пересуватися непомітно і маскуватися у районах виконання навчальних завдань.

Польові заняття проходять у два етапи. У ході першого "командири та особовий склад мотострілкових, артилерійських і танкових підрозділів отримали досвід при здійсненні маршів з пунктів постійної дислокації комбінованим способом: своїм ходом, залізничним та авіаційним транспортом", цитує ІТАР-ТАРС повідомлення міноборони.

На другому етапі "військовослужбовці відпрацюють на полігонах комплекс практичних вправ з бойової злагодженості підрозділів, вогневої підготовки із бойовою стрільбою, а також вміння командирів підрозділів керувати вогнем артилерії".

Три з чотирьох областей, де проводять навчання - Ростовська, Білгородська і Курська - межують з Україною. Влада у Києві висловила занепокоєння у зв'язку з діями Росії. Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Парубій заявив, що у разі загострення конфлікту російські військові за дві-три години зможуть дістатися Києва.

Раніше цього місяця російська армія також провела масштабні навчання повітряно-десантних військ.

У свою чергу українське міністерство оборони оголосило про приведення у повну бойову готовність своїх збройних сил з метою перевірки їхньої фактичної боєздатності, а Київ заявив, що біля східного українського кордону Росія нарощує кількість своїх військ.

Межа навчань

Після того, як 22 лютого Верховна Рада України усунула від влади президента Віктора Януковича, Москва заявила, що не визнає рішення опозиції, яка прийшла до влади. Президент Путін назвав події у Києві антиконституційним переворотом, а нинішню владу, за винятком частини Ради, нелегітимною.

26 лютого у Росії за тривогою раптово підняли війська Західного військового округу, що межує з Україною. Після того близько тижня тривали навчання, спрямовані, як повідомляли, на перевірку боєготовності.

Після переобрання уряду у Криму і оголошення нової влади автономії рішення провести референдум про входження до складу Росії, Київ і представники західних країн заявили про можливість анексії Криму та східних областей України Росією.

Москва заявила у відповідь про свою непричетність до подій у Криму, а президент Путін наголосив, що російські війська на територію України не вводили, навчання у західних регіонах Росії абсолютно не пов'язані з ситуацією на Україні, і лише у Криму посилено охорону російських об'єктів у зв'язку з небезпекою нападів.

Тимчасовий президент України Олександр Турчинов визнав, що вирішити кримську проблему, почавши там військову операцію, українські військові не можуть, тому що тим самим під ударом опиняться східні кордони країни, і Україна залишиться беззахисною.

Водночас міноборони Росії дозволило Україні провести спостережний політ над територією Росії, щоб Київ зміг переконатися у відсутності з російського боку дій, які загрожують безпеці України.