Бійка в Донецьку: Росія хоче захищати "співвітчизників"

Донецьк Копирайт изображения Reuters

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомляє, що затримані четверо підозрюваних в організації бійки в Донецьку, жертвою якої стала одна людина.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, паралельно відбуватиметься службове розслідування, яке оцінить дії співробітників міліції під час цих подій.

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що Київ не контролює ситуацію і що Росія залишає за собою право захистити співвітчизників.

Кривава бійка

У бійках після завершення акцій протесту на площі Леніна в Донецьку від ножового поранення загинув 22-річний мешканець міста.

За медичною допомогою одразу після сутичок звернулися 17 людей, із них 14 були госпіталізовані до обласної травматологічної лікарні та нейрохірургічного відділення.

В четвер увечері на площі Леніна одночасно відбулися дві акції протесту: під українськими прапорами і під російськими. Кількість проросійських активістів переважала сили проукраїнських учасників, які вийшли на акцію за єдність України.

Після закінчення мітингу проросійські активісти завадили безпечному виходу опонентів і прокололи шини у двох автобусах, куди міліція посадила учасників мітингу за соборність України.

Зав’язалася бійка, активістів, які тікали, наздоганяли й били. Після сутичок на площі і поруч із нею було видно палиці, шматки труб, арматури, оболонку від вибухових пристроїв, розірваний одяг та взуття.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

У п'ятницю зранку міліція заявила, що затримала чотирьох підозрюваних у організації масової бійки.

"Тривають слідчі дії. Судячи з перших матеріалів нічного розслідування, ці затримання - лише початок. Ліберальна риторика впливу на бандитів з ножами нами застосовуватися не буде - жорстке персональне реагування", - написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Росія хоче захищати

У п'ятницю зранку на бійку в Донецьку відреагувала Росія. МЗС Федерації назвало ці події трагічними та описало їх як напад "праворадикальних угруповань" на "мирних демонстрантів".

"Київська влада не контролює ситуацію. Росія усвідомлює свою відповідальність за співвітчизників та співгромадян в Україні та залишає за собою право взяти людей під захист", - сказано в повідомленні МЗС Росії.

Росія вже неодноразово заявляла про начебто порушення прав російськомовних в Україні, зокрема в Криму.

Під цим приводом 1 березня російська Рада Федерації дозволила застосування російських військ в Україні.

Українське керівництво, а також Захід відкидають цю російську риторику, твердячи, що вона є необґрунтованою.